Podle mluvčí nemocnice Naděždy Křečkové jsou nyní tato lůžka z 83 až 85 procent obsazená. Další rozšíření kapacity lůžek pro nemocné s koronavirem však z personálních důvodů nemocnice v nejbližších dnech neplánuje, i když disponuje zálohou v podobě třetí covidové stanice s 27 lůžky, která byla v provozu do 30. listopadu loňského roku.

„Za současné personální situace, kdy i někteří zdravotničtí pracovníci jsou v pracovní neschopnosti z důvodu onemocnění covid-19, není možné toto navýšení lůžkové kapacity realizovat,“ vysvětlila Naděžda Křečková.

Vyhozené vánoční stromky v Litoměřicích
Vánoční stromek potěšil, ale kam s ním teď? Nakonec z něj bude drť

Dohromady dvaceti lůžky pro nemocné s covidem disponuje Podřipská nemocnice s poliklinikou v Roudnici nad Labem. Zdravotnický ředitel nemocnice lékař Karel Balabán v pondělí informoval, že jsou všechna obsazená.

„Navýšení jejich počtu už je mimo naše možnosti. Nejsme velkou nemocnicí a pro naši spádovou oblast navíc musí stoprocentně fungovat naše akutní interna, chirurgie a také porodnice,“ poukázal Balabán s tím, že personál nemocnice jede na maximum.

Železniční přejezd, ilustrační foto.
Na železnici se i loni umíralo. V kraji střet s kolosem nepřežilo osmnáct lidí

Na péči o pacienty s koronavirem převedla roudnická nemocnice dočasně polovinu sester z chirurgického oddělení. „Zvládáme to, ale jsme na limitu. Dobrovolníky v tuto chvíli nemáme, je pravděpodobné, že nám vypomůžou vojáci,“ doplnil zdravotnický ředitel Podřipské nemocnice.

V Ústeckém kraji bylo k pondělku 7 954 lidí, kteří se aktuálně potýkají s onemocněním covid-19. Vyplývá to z dat webu ministerstva zdravotnictví. Od začátku epidemie se v kraji nakazilo přes 51 tisíc lidí, z toho se přes 42 tisíc z nich z nemoci už vyléčilo. Celkem 961 lidí pozitivně testovaných na koronavirus zemřelo.