Podle vyjádření společnosti SČVK byla její porucha odstraněna.

„Na ČOV Polepy došlo o víkendu 19.- 20.6.2010 k poruše dmychadla. Opravena byla 23.6.2010,“ informovala mluvčí společnosti Iveta Kardianová.

Obyvatelé bydlící poblíž potoka potvrdili, že nyní teče do potoka čistá voda. Dlouhodobě jsou ale s funkcí čistírny nespokojeni.

„Do roka dochází, odhaduji, k dvaceti poruchám. Než to opraví, teče to i několik dní. Někdy nereagují vůbec, naopak když kontaktujeme odbor životního prostředí, přijedou a opraví to. Je to pořád dokola,“ říká Vladimír Iránek.

Podle SČVK je ale poruch méně. „Průměrně jsou zaznamenány na ČOV Polepy celkem čtyři poruchy za rok, které jsou vždy neprodleně odstraněny,“ říká Kardianová.

Poznámka Zdeňky Studené:
Klame nás čich a zrak nebo čidlo a vodoměr?

Odpadní vody tečou z čistírny tak dvacetkrát do roka,“ říká občan Polep Vladimír Iránek, který bydlí přímo u zapáchající stoky. Společnost Severočeské vodovody a kanalizace tvrdí, že ke znečištění vody dochází „jen“ čtyřikrát do roka. Uvažuji tedy, kam se podělo oněch šestnáct ekologických havárií, které rok co rok zabíjejí v Blatenském potoce. Nevím. Buďto je odnesla voda, nebo se v parných letních dnech kamsi vypařily. Obě možnosti jsou vysoce pravděpodobné. Bohužel z potoka špína nezmizela. Možná by stálo za to rozeslat pár pozvánek: „Přijďte se k nám podívat, než se tu zase něco někam ztratí…“