V Litoměřicích se v domově pro seniory na Dómském pahorku proti sobě postavili zástupci Integrovaného záchranného systému včetně dobrovolných hasičů. Do veslování se zapojila městská a státní policie, personál domova pro seniory a místní dobrovolní hasiči.

„Jsem velmi mile překvapen, protože se tady sešlo o hodně víc lidí, než jsme čekali. Sešly se tady různé složky IZS a zaveslovaly si třeba i ošetřovatelky z domova pro seniory. Takže Dómský pahorek v Litoměřicích byl opravdu na jedničku,“ říká Michal Kurfirst, ředitel Labe arény.

Na snímku je vidět, že hladina vody od průchodu není příliš vzdálená.
Hazard? Místo, kudy vnikla voda do Žernosek je po 20 letech stále nezabezpečené

V Litoměřicích se výzvy chytli hlavně policisté. Česko vesluje totiž pomáhá prostřednictvím Nadace policistů a hasičů - vzájemná pomoc v tísni. Před zápolením se podařilo vybrat tři tisíce korun v rámci dobrovolného startovného. „Bylo to dobrý a za mě je to skvělý zážitek. Jsem ráda, že jsme se sešli v tak hojném počtu v rámci policie i ostatních složek,“ je spokojená Helena Pšeničková, ředitelka územního odboru Litoměřice Policie České republiky.

Veslování se nezalekli ani zástupci města a i jejich tým zdolal trasu dlouhou čtyřikrát sto metrů. „Je to naprosto geniální. Já nejsem moc velký sportovec, spíše občasně rekreační, a nikdy se nenabudím k tomu abych makal. A tady jsem makal. Je to prostě geniální a úplně skvěle mi začal den,“ netají nadšení místostarosta Litoměřic Lukas Wünsch.