„Firma, která vyhrála výběrové řízení vypsané majitelem pozemku, jímž jsou České dráhy, ukončí práce do 17. července,“ informoval litoměřický městský úřad.

Bývalá budova technologického a opravárenského zázemí lákala k pobytu bezdomovce. I při samotné likvidaci museli pracovníci nejdříve z místa vyvést osobu, která jej odmítala opustit. Nelegální skládka se zde začala postupně tvořit před několika lety. Upozorňovali na ni občané a také cyklisté, kteří kolem jezdí po cyklostezce, jež s místem bezprostředně sousedí.

Odbor životního prostředí městského úřadu v březnu zahájil s Českými dráhami jednání. „Komunikace trvala několik měsíců. Doufali jsme, že vše proběhne trochu rychleji. Nicméně nyní jsme moc rádi, že likvidace běží a místo bude konečně uklizeno,“ sdělila pracovnice odboru Kristýna Slabochová.

Veškerý odpad obsahující deky, matrace, koberce, pneumatiky, lahve či suť končí na skládce v Ústí nad Labem. „Děkujeme občanům, že se zajímají o to, jak okolí našeho města vypadá,“ vzkazuje starosta Ladislav Chlupáč.