Na chodbách objektu jsou instalovány tři tematické výstavy velkoplošných fotografií u vchodu poslance Robina Böhnische z jeho cest po Arménii, portrétů fotoreportérky Nguyen Phuong Thao přeživších žen z bývalých koncentračních táborů a dokumentární práce pod názvem Šanghaj město zachráněných, které přibližují záchranu tisíců evropských Židů uprchlých do čínské metropole před nacisty.

Všechny představují místa, která poznamenala genocida, a lidi, jež ji přežili. V aule Vysoké školy aplikované psychologie proběhla prezentace Smíchovské střední průmyslové školy, která s centrem spolupracuje a jako první počin představila v premiéře virtuální model koncentračního a vyhlazovacích tábora Osvětim.

„Podobný projekt chceme vytvořit o Terezínu. Zatím je ve stadiu poznávání a studenti by na něm měli začít pracovat od nového školního roku. Už nyní je na něm přihlášeno 15 studentů 3. ročníku a několik dalších ho chce využít pro svou maturitní práci," sdělil Radko Sáblík, ředitel školy. Návštěvníci mohli shlédnout i filmovou projekce dokumentů o terezínské fotbalové lize, která se v době ghetta hrála v sousedních Drážďanských kasárnách.

První akcí v pedagogické činnosti centra se stala přednáška předního světového odborníka na studium genocidy Paula A. Levina. V hlavním programu v otevřeném vagonu vystoupila řada umělců s ukázkami arménské, čínské, židovské a romské hudby. Zazněly i melodie z filmu Schindlerův seznam a Dětské pěvecký sbor Českého rozhlasu připomenul skladbami oběti terezínského rodinného tábora v Osvětimi.

„Cílem našeho centra je poskytovat české veřejnosti informační a znalostní zdroje o příčinách, původu a důsledcích genocidního násilí a způsobech, jak může být jeho výskyt v budoucnu rozpoznán a zastaven prostřednictvím politické a občanské činnosti," uvedl Šimon Krbec, výkonný ředitel Centra studií genocid.

V Centru studií genocid se od 10. do 16. července uskuteční již 6. ročník letního projektu „Vlak Lustig", mimo jiného s divadelním představením Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou ve dnech 14. a 15. července.