Balí kufry. V reakci na nedávné odvolání ředitele centra kultury v Lovosicích Vojtěcha Krejčího oznámili svůj odchod z organizace další tři zaměstnanci. Nový šéf zatím není znám.

„Vzhledem k dlouhodobým názorovým neshodám s vedením města Lovosice, které vyvrcholily odvoláním ředitele Vojtěcha Krejčího, ukončujeme i my své působení v této skvělé organizaci, kde jsme každý nechali větší či menší kousek života a energie,“ stojí v prohlášení, které trojice zveřejnila na sociální síti.

Vojtěch Krejčí
Za odvoláním šéfa lovosické kultury si město stojí. Lidé podepisují petici

Jedná se o lidi, kteří měli na starosti například produkci, marketing nebo technické zabezpečení a správu budovy. Zároveň svou rezignaci na funkce oznámili členové a zakládající výbor teprve nedávno vzniklého filmového klubu. „Za stávajících podmínek, jež spočívají hlavně v personálních změnách, nechce dál výbor a vedení klubu fungovat pod záštitou Centra kultury LOVOš,“ uvedli dnes už bývalí členové filmového klubu s tím, že filmový klub nadále zůstane v kompetenci centra a jeho vedení bude od konce března v moci nového ředitele.

Radní Heike na pozici nezůstane

Koho vedení města na tuto pozici jmenuje, není zatím jasné, výběrové řízení skončilo ve středu 25. března odpoledne. Dočasně byl na pozici šéfa lovosické kultury dosazen radní Vladimír Heike, který je paralelně zaměstnancem Lovochemie. „Do výběrového řízení jsem se nepřihlásil. Funkci zastávám jen na nezbytně krátkou dobu, než bude jmenován ředitel nový,“ řekl Deníku Heike. Oznámený odchod tří zaměstnanců vnímá jako běžnou situaci na trhu práce.

Nyní už bývalý produkční tým centra kultury ve složení Vojtěch Krejčí, Jan Štok a Tereza Křivohlavá se však organizace kulturního života v Lovosicích vzdát nechce a hodlá v ní pokračovat dál. „Cítíme závazek vůči lidem, pro které jsme akce pořádali a kteří na oplátku v bohatém počtu na naše akce chodili,“ informovali společně. Založili proto společnost s názvem Krejchee Production, pod jejíž hlavičkou se chystají pořádat nejrůznější kulturní akce.

Černý prapor na Centru kultury Lovoš
Centrum kultury v Lovosicích vyvěsilo černé prapory za odvolaného ředitele

Lovosičtí radní odvolali Krejčího z funkce ředitele na začátku března. Podle starosty Milana Diana byly hlavními důvody jeho „vyhazovu“ například absence komunikace a plnění úkolů, prokrastinace či předkládání neúplných a nepodstatných ekonomických dat. "S rozšířením kulturního centra a provozu o další významné součásti stoupla i náročnost na řízení, plánování a pochopitelně nastavení a udržení standardů kvality, které požadujeme,“ sdělil už před časem Dian.

Sám Krejčí však uvedl, že zásadní provozní problémy mu vedení města nespecifikovalo. Odmítl také, že by vedení města prezentoval neúplná či nedůležitá ekonomická data.

Řada lidí z regionu na krok radních reagovala negativně a postavila za Krejčího. Na jeho podporu vznikla také petice, kterou do středy 25. března podepsalo osm stovek lidí.

Nemocnice Litoměřice
Druhé referendum o nemocnici v Litoměřicích se opakovat nebude