„Věříme, že řidiči budou ohleduplní a opravdu si své vozy z náměstí na tento den odvezou. Vjezd na náměstí  bude povolen pouze závodníkům a jejich doprovodu, samozřejmě i s budoucím omezením při odjezdu z náměstí 
ve vazbě na průběh závodů," upřesnil za pořadatele Alexandr Karász. Městská policie je podle něj připravena po dobu hlavního závodu zabezpečit zákaz vjezdu do ulic, kde bude probíhat trasa závodu.

Děti startují v 10
„Dětské závody začínají v 10:00 hod., ale  zápis je již od 9:00 hod.  Přestože říkáme dětské kategorie, tak poslední kategorie  je 18 +, tzn. až do 100 let. Typ kola nerozhoduje. Hlavní závod  začíná od 15:00 hod., zápis je od 12:00 do 14:00 hod. Také závodníci dětské kategorie se mohou těšit na profesionální měřící techniku pomocí čipů. Pro všechny dětské závodníky je připravena odměna. Nejlepší v každé kategorii mají šanci získat pohár s logem závodu," informuje pořadatel.

Z atrakcí, které budou na náměstí, podle něj určitě stojí za zmínku „bourací auto". Tento systém simuluje dopravní nehodu převrácením. Je to zážitek určitě pro každého rodiče – řidiče vyzkoušet si bezpečně stav ve vozidle hlavou dolů.

Přímý přenos
Jedna z dalších atrakcí je 
i předvedení speciálního leteckého zařízení Trikoptéry, které umí kamerou snímat detaily i z velké výšky a promítat je v přímém přenosu.

Pořadatel vydal omezenou sérii autorských triček s logem závodu. Výtěžek z prodeje bude sloužit na podporu aktivit pořádaných občanským  sdružením Cyklisté Litoměřicka.