Budova a blízké okolí patří společnosti H-Imo sídlící na pražské Vinohradské ulici. Jako její jednatel je uváděn Franz Josef Rupf, který jinak působí jako právní, finanční a realitní poradce ve společnosti Rupf Treuhand.

Sídlí v hlavním městě kantonu Graubünden na severovýchodě Švýcarska. Před lety se město Litoměřice, na jehož katastru dům stojí, s majitelem kvůli neutěšenému stavu objektu snažilo jednat. Vedoucí litoměřického stavebního úřadu Dominik Miko připomněl, že v roce 2015 se na místě konaly kontrolní prohlídky, na které se majitel nedostavil a neúčastnil se ani dalších jednání.

Město vlastníkovi tehdy nařídilo, aby objekt s částečně propadlým krovem a s porušenými stropními konstrukcemi zabezpečil plotem. Ten však na výzvu nereagoval a proto město vilu oplotilo na své náklady. Částku ve výši přibližně 80 tisíc korun pak po majitelích vymáhalo exekučně.

„V roce 2019 byla na náklady města provedena oprava poničených částí oplocení. V loňském roce byla neznámým pachatelem z oplocení odcizena vstupní branka, umístěná v severní částí oplocení. Policie ČR si v dubnu 2020 vyžádala vyjádření komu oplocení a tedy i odcizená branka patří.

O dalším průběhu vyšetřování nemáme informace,“ uvedl Dominik Miko a doplnil, že stav oplocení město průběžně kontroluje. Při poslední prohlídce loni na podzim loňského roku nebylo kromě chybějící branky oplocení výrazněji poškozeno. O novém oplocení nyní město neuvažuje.

Čtenář Litoměřického deníku redakci v pondělí dopoledne upozornil, že vila i s okolními pozemky je v současné době na prodej. Realitní společnost celý soubor pozemků o rozloze 113,874 metrů čtverečních nabízí formou výběrového řízení za 20 milionů korun. Termín pro podání nabídek je do 15. února.