V minulém týdnu si celníci vytipovali na dálnici D8 u Lovosic ke kontrole osobní vozidlo VW Sharan s polskou registrační značkou, aby prověřili, zda nepřeváží zboží, které by je mohlo zajímat. Například neproclené nebo lihoviny, cigarety a podobně.

„Při kontrole zavazadlového prostoru jsme objevili obuv, u které vzniklo důvodné podezření, že se jedná o zboží porušující některá práva duševního vlastnictví. V kartonových krabicích se nacházelo 12 párů sportovní obuvi a 36 párů pantoflů značky Nike, které zpracováním, balením i cenou neodpovídaly originálním výrobkům,“ přiblížil Jiří Nejedlý, mluvčí Celního úřadu pro Ústecký kraj.

V originále by mělo toto zboží hodnotu téměř 50 tisíc korun. Celníci padělky a napodobeniny obuvi zajistili a převezli do skladu. Dvaapadesátiletého cizince za volantem čeká správní řízení.

Celníci si všimli masa, které ve voze pomalu rozmrzalo.
Celníci zastavili u Lovosic další náklad podezřelého masa. Mířilo na Teplicko

Další úspěch zaznamenali celníci v chomutovské pohostinské provozovně. Při kontrole tam našli a zabavili tři technická herní zařízení, takzvané kvízomaty, k jejichž provozování nebyla udělena patřičná povolení. „K tomu jsme zadrželi ještě 15 klíčů a hotovost ve výši 1700 korun,“ doplnil mluvčí Nejedlý.

Zadržené automaty byly převezeny do skladu celní správy. Provozovateli hrozí pokuta ve správním řízení až do výše 50 milionů korun.

Mohlo by vás zajímat: Větrný park ve Mšeném-lázních? Záměr dělí obec, ve hře je i referendum

Zdroj: Deník/Jaroslav Balvín