Unikátní projekt regionálního Deníku Česko zpívá koledy spojí ve stejném čase, a to ve středu 10. prosince v 18 hodin, při zpívání celou republiku i krajany v zahraničí. Po roce se sejdeme  také v křešickém kostele Navštívení Panny Marie, zpívat bude opět místní dětský pěvecký sbor.

Loni na náměstích měst a obcí, v kostelích, školách a domovech pro seniory zpívali lidé na 386 místech České republiky. V letošním 4. ročníku je toto číslo již překonané. Na Litoměřicku se ke zpívání v adventním čase přihlásilo několik organizací. Opět se zapojí i litoměřický dětský domov, nově litoměřické infocentrum, jehož pracovníci se sejdou na Mírovém náměstí u vánočního stromu. Zpívat budou také klienti křešického Domova Na Pustaji, nebo terezínského Domova na Krétě. Místo zpívání ještě zvažuje litoměřická Základní umělecká škola.

Česko zpívá koledy - Dětský domov Litoměřice

Přihlaste se i vy na adrese litomericky@denik.cz nebo na www.ceskozpivakoledy.cz. Pomůžeme vám s organizací i propagací akce. Zpívají s námi i krajané v sedmi evropských zemích mj. ve Španělsku, Itálii, Řecku, Německu. Proč ne i vy?

Zpívat budeme letos těchto pět koled: Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Den přeslavný jest k nám přišel, Pásli ovce Valaši a jako přídavek zlidovělou píseň Vánoce, Vánoce přicházejí. Přímý přenos ze zpívání bude po celém kraji přenášet náš partner, Český rozhlas Sever.


KDE SE TAKÉ BUDE ZPÍVAT S DENÍKEM

• Křešice, Kostel Navštívení Panny Marie
• Křešice, Domov Na Pustaji
• Terezín, Domov seniorů Kréta
• Litoměřice, Mírové náměstí
• Litoměřice, Dětský domov

Zpíváme koledyTexty koled a veškeré podrobnosti o akci Česko zpívá koledy, včetně toho, kde všude s námi můžete zpívat, najdete na
www.denik.cz/cesko-zpiva-koledy/