Z původního prostoru zaplněného převážně vietnamskými stánky s oblečením vznikne relaxační zóna se třemi stálými prodejními stánky a místem pro příležitostný prodej – například domácích výrobků, uzenin, regionálních produktů apod.

Na ploše nyní probíhají terénní úpravy včetně instalace nového osvětlení. V nejbližších dnech dojde u dlouhé stěny naproti hradební zdi k usazení buněk, jež mají sloužit jako prodejní stánky. Poté přijde na řadu pokládka dlažby, budování přístřešků před stánky, hygienického zázemí pro prodejce a výsadba zeleně.

Městská nemocnice v Litoměřicích.
Obálky ke špitálu zatím neotevřeli. Komu bude pronajmut na 20 let se tak neví

„Plánujeme zde výsadbu záhonů a také tři zatravněné plochy ve střední, horní a dolní části podél hradební stěny, přičemž dvě ozdobí socha. Areál je koncipován jako klidová zóna, takže samozřejmostí budou lavičky a stojany na kola,“ nastínil podobu nově vznikajícího prostoru investiční technik města Ladislav Pošík. Součástí areálu bude i nová brána, která areál na noc uzamkne.

V druhé polovině dubna zveřejní město nabídku na pronájem pevných stánků. „Mělo by zde být nabízeno hlavně občerstvení jako ovoce, zelenina apod.,“ specifikoval vedoucí majetkového odboru MěÚ Václav Härting. Zbude však i místo pro příležitostné prodejce, jako například prodavače květin, domácích výpěstků apod.

„Revitalizaci bývalé tržnice chceme dokončit do konce května,“ upřesnil místostarosta Litoměřic Václav Červín.

V Litoměřicích proběhla další dražba pro Hospic sv. Štěpána.
FOTO: Benefiční aukční večer pro hospic vynesl 153 867 korun