Jak jsme zjistili, hygienici odjížděli z tábora spokojení. „Nepamatuji, že by za 25 let, co tu sloužím, u nás našli nějakou závažnější závadu. Naopak dostáváme pochvaly za pořádek a perfektní přípravu. Přitom kontrolu tu máme minimálně jednou za rok," říká současný majitel Vlastimil Karel.

Než se vydáme k táboru, ptáme se, co to je za vůni, která se line z kuchyně. „K obědu budou mít táborníci moravské uzené s bramborou kaší, k večeři levínské špagety," říká s úsměvem Eva Karlová. O levínských špagetách jsme ještě neslyšeli, a tak je nám vysvětleno, že se od těch boloňských liší hlavně tím, že jsou připravovány kuchařkou s pravým levínským srdcem.

Budyňské děti tráví v táboře horké indiánské léto

„Z našeho tábora odjížděla kontrola rovněž spokojena, v chatkách, v sociálním zázemí ani v dokumentaci nezjistila žádný prohřešek. Ostatně neděláme tábor poprvé a známe své povinnosti. Náš program bude mít tentokrát indiánský nádech. Budeme hodně sportovat," říká hlavní vedoucí tábora Alena Tajovská.

Všichni účastníci si první den vyrobili čelenky, ozdobu z orlích per nahradili kohoutí z domova nebo od babičky. Někteří na to zapomněli, a tak je vedoucí sháněla po lese.

Budyňské děti tráví v táboře horké indiánské léto

Před táborem jeden tatínek vyrobil dětem totem, ale než se naděly, někdo jim ho zcizil, a tak musel být narychlo vyroben druhý, který si malí indiáni sami pomalovali.

Město Budyně nad Ohří nemá svůj Dům dětí a mládeže, ten nahrazuje Středisko volného času, které patří pod mateřskou školu. Pro děti od předškolního roku nabízí téměř 30 kroužků, z nichž většinu vedou i školští pracovníci. Ti byli i u všech 16 dosud pořádaných táborů. Nejvíc se líbil tábor v Plasích, kam děti vyjely čtyřikrát, ale nejlíp prý vaří právě ve Zdravotníkovi.