Uskuteční se tu dvě akce najednou – Dětský den v pohádkovém lese Zahrady Čech a Den otevřených dveří na Zahradě Čech. Přímo na výstavišti budou také zasedat městští radní. Původní plán uspořádat akci pro děti na závěr školního roku se rozrostl o Den otevřených dveří. Dvě na sebe navazující akce, které by měly ukázat, jak je výstaviště mimo  výstavy využíváno.

Den otevřených dveří Zahrady Čech  začne v 10:00 hod. neveřejným výjezdním zasedáním Rady města, ve 12:30 hod. začne tisková konference, kde zástupci města a společnosti Zahrady Čech zodpoví  otázky týkající se výstavby nové multifunkční haly a jednotlivých etap revitalizace areálu. Kromě toho, že bude areál pro veřejnost otevřen tak, jak je tomu každý den v rámci Provozního řádu, navíc budou zpřístupněny i všechny pavilony.

Každý návštěvník tak bude mít možnost zhodnotit na vlastní oči stav jednotlivých hal a udělat si představu o jejich velikosti a funkčnosti, což je při pořádané akci, kdy jsou pavilony zaplněny, složitější.

„V rámci dne otevřených dveří proběhne vernisáž – průřez fotek ukáže areál ve více úhlech pohledu.  Navíc jsme pro návštěvníky připravili prohlídku areálu s průvodcem. Tyto prohlídky budou dvě, ve 13:30 hod a v 17:00 hod. Start prohlídky bude u infostánku Zahrady Čech za hlavní branou z Českolipské ulice," uvedla Michaela Mokrá z vedení Zahrady Čech.

Den dětí v pohádkovém lese Zahrady Čech bude probíhat od 13 do 18 hod. Pro děti ve věku od 3 let je připraveno sedm soutěžních stanovišť, kdy každé stanoviště bude mít pohádkové téma, jako Červená karkulka, Popelka, Víla Amálka či Bystrozraký. Na každém stanovišti budou děti plnit pohádkové úkoly, za které na registrační kartu obdrží razítko a jako pozornost malou sladkost.

Jakmile nasbírají šest soutěžních razítek, tak mohou postoupit k poslednímu soutěžnímu stanovišti umístěnému u pavilonu S, princezně Koloběžce I., kde jim po splnění posledního soutěžního úkolu bude předána dárková taška plná překvapení od Zahrady Čech.

Celé odpoledne bude zpestřeno kulturním programem na hlavním podiu u Estrády, kdy v roli moderátorky vystoupí Šíleně tlustá princezna.

I ta bude mít pro děti připraven bohatý program v podobě soutěží, scének a chybět nebude ani pohádková diskotéka. Celá akce probíhá ve spolupráci s DDM Rozmarýn Litoměřice. Obě akce jsou bez vstupného.