Mezi dominanty patří tvrz označovaná také jako zámek, která se vyjímá na vyvýšenině nad centrem městečka. Postavená byla na začátku patnáctého století, ale současná podoba pochází z období po roce 1880.

Deník na návštěvěZdroj: DeníkPamátka je v současné době v majetku městyse a konají se tu různé společenské a kulturní akce. V letní sezoně nebo po telefonické dohodě je k prohlídkám zpřístupněná také veřejnosti.

Pod tvrzí zaujme fasádou zdobenou sgrafitovými psaníčky Vodní mlýn z konce 16. století, později přestavěný na malou vodní elektrárnu. Nyní tu sídlí archiv Českého hydrometeorologického ústavu, kde jsou uložena napozorovaná meteorologická data od roku 1875.

Po rekonstrukci budovy zdravotního střediska v Brozanech vzniknou v objektu nové sociální byty. Stávající ordinace praktického a zubního lékaře v objektu i nadále zůstanou.
V Brozanech vznikají sociální byty. Městys finišuje i s novým územním plánem

Na Palackého náměstí upoutá pozornost socha svatého Jana Nepomuckého umístněná na podstavci s letopočtem 1726. Státem chráněnou památkou v městysi se zhruba 14 tisíci obyvateli je také kostel svatého Gotharda. Původní románský svatostánek ze 13. století byl ve 14. a následně i v 16. století přestavěn.

Na silnici spojující Brozany a nedaleké Doksany stojí přes řeku Ohři obloukový železobetonový most z roku 1928. Je stále původní včetně dobových kandelábrů.