Akci nazvanou Zelenskyj čtvrtek otevřeli folkrockoví Rande naslepo, poté asi stovku přihlíšejících rozpumpoval ryze dámský rockový band Furie z Kralup nad Vltavou.

Prima zpestřením hlavně pro mladší publikum byla ukázka beatboxu a breakdance v podání borců z litoměřické Sequence Crew. Pak už pódium patřilo Kontrabandu, který lidem naservíroval už téměř zlidovělé pecky kapely Kabát. 

Vrchol večera představovalo koncertní provedení muzikálu Jesus Christ Superstar autorské dvojice Andrew Lloyd Webber a Tim Rice. Postarali se o něj členové souboru Z plna Hrdel.

Na akci, kterou spolupořádal Nadační fond BigMat a město Bohušovice, se lidé mohli mimo jiné občerstvit domácím borščem, který navařila Ukrajinka Ksenie z města Kramatorsk, jež našla spolu se svými dvěma dcerami azyl v jedné ze vsí na Litoměřicku. "Dvacet litrů boršče jsem ještě nikdy nevařila. Ale jsem moc ráda, že lidem chutnal," smála se.

Další akcí v okrese, kde budou moci lidé okusit pravou ukrajinskou stravu, bude sobotní Den ukrajinské kultury na Tržnici Felixe Holzmanna v Litoměřicích. Spojí se zde s Jarmarkem jara a potrvá od 10 do 16 hodin.