Své výkony tu předvádí dohromady desítka letců. Sedm z nich v kategorii Advanced a tři v kategorii Unlimited, obě patří v tomto sportu patří mezi nejnáročnější.

Vyhlášení výsledků a mistrů republiky v jednotlivých soutěžních kategoriích proběhne v sobotu ve 14 hodin v rámci Memorial Air Show. Tato oblíbená letecko-společenská akce, která se na roudnickém letišti koná od roku 1991, nabídne tradičně historické legendární letouny z bojů druhé světové války, současnou techniku Armády České republiky i sportovní akrobatická letadla.

V sobotu i v neděli se návštěvníci mohou těšit nejen na letecký program, ale také na pestrý kulturní program. Ti nejmenší si užijí například výtvarné dílny nebo interaktivní pořad plný písniček v podání Magdy Reifové a Petra Vacka, jejich rodiče zase zábavnou talk show Aleše Cibulky, Jana Čenského a Ivany Andrlové. Hrát bude také kapela Pozdní sběr a v sobotu zazáří zpěvačka Lucie Bílá.

Mezi historickými letadly bude na roudnickém letišti k vidění mimo jiné americký dvoumotorový bombardovací letoun B-25 Mitchell, americký stíhací letoun Corsair, který sloužil hlavně v druhé světové a v korejské válce, jednomístný stíhací letoun P-51 Mustang, dvoumístný cvičný letoun Texan a vůbec poprvé se má představit také britský palubní stíhací letoun Sea Fury. O poutavou podívanou se postará lehký útočný a pozorovací letoun OV-10 Bronco, který pod Říp dorazil už toto pondělí.