Obrazy rozdala přátelům a rodině, jeden, s názvem Křídla motýla, však zůstal a už příští středu bude jedním z uměleckých předmětů, který hospic bude nabízet na Benefičním aukčním večeru. Mimo obrazů, grafik, fotografií, plastik, uměleckého skla, hudebních nástrojů či šperků budou letos předmětem aukce také zážitky.

Mezi ně patří exkurze do zákulisí Letiště Václava Havla v Praze, týdenní zápůjčka osobního auta s plnou nádrží, VIP vstup pro dvě osoby na Memorial air show v Roudnici nad Labem a také víkendový pobyt v jurtě u ohrady s bílými daňky na okraji Úštěku. Předmětem aukce, jejíž výtěžek půjde na zajištění provozu domácí péče Hospicu sv. Štěpána, bude rovněž několik desítek obrazů a grafik, a to jak od významných autorů, tak i od amatérů.

Podívejte se na fotografie z loňské aukce: FOTOGALERIE: Aukce v hradu pomohla hospici

Své zastoupení budou mít také fotografie, šperky, plastiky nebo originální a ručně vyráběné hudební nástroje v podobě fujary a takzvané tiché kytary. Zlatým hřebem večera má být Andělský zvon od hlavní designérky Crystalexu Vandy Mocové. Artefakt s vyvolávací cenou 19 tisíc bude zároveň nejdražším předmětem na aukci, naproti tomu některá díla budou začínat na pětistovce.

Na programu večera, který se uskuteční ve středu 29. března od 18 hodin v prostorách Hradu Litoměřice, je také hudební doprovod. Akci bude moderovat Marek Ženkl. Vstupné je 150 korun. Více informací naleznete na webových stránkách: www.aukce.prohospic.cz.

Mohlo by vás zajímat: Chcete koupit zámek? Připravte si 40 milionů!