Vedení města nyní čeká na peníze od pojišťovny, aby mohlo zahájit opravy. Lovosičtí i ústečtí plavci tak nyní pracně shánějí náhradní prostory pro své tréninky. Podle neoficiálních informací se má bazén znovu otevřít nejdříve po letních prázdninách.

„V pátek se na místě uskutečnila schůzka zástupců města, ASK, pojišťovny a dodavatele vzduchotechniky. Nyní probíhá posouzení stavu. Čekáme také na zprávu od hasičů, která je podmínkou pro pojistné plnění. Až město od pojišťovny obdrží peníze, zahájí opravy. Žádný konkrétní termín nechceme zmiňovat," sdělila mluvčí Lovosic Jana Hejdová s tím, že zatím není vyčíslená ani výše škod.

Kvůli havárii je bazén uzavřený nejen pro veřejnost. Plavat nechodí ani školáci, plavecké kluby hledají náhradní prostory pro trénování v okolních městech.

„Museli jsme odvolat dvoje závody. V pondělí jsme měli krizovou schůzku vedení klubu. Náhradní řešení hledáme, pokusíme se domluvit s krytým bazénem v Litoměřicích. Tréninky plavců budou zatím suché, tedy kondiční na atletickém stadionu," přiblížil Václav Voborník z Plaveckého klubu Lovosice.

„Je to nelehká situace, děti nebudou vyplavané. Máme prostě smůlu. Když nejsou povodně, stane se toto. Na závody ven ale budeme dále jezdit," dodal Voborník.

V Lovosicích ale trénovali i plavci z Ústí, kde je kvůli rozsáhlé rekonstrukci uzavřený bazén na Klíši. Ti náhradní prostory nakonec nalezli v ústeckých Městských lázních a v bazénu v Děčíně.