Aukce byla vyvrcholením podzimní kampaně „Všichni ty schody nevyjdem“, která měla svou předehru již v otevírání sálu Oka.mžik vedle čajovny Hóra v Litoměřicích , které se zúčastnil známý herec Jan Potměšil, od Sametové revoluce upoután na invalidní vozík.

Známá tvář nechyběla

„Pro těžké onemocnění Jana Potměšila, který se stal mediální tváří této kampaně Diakonie ČCE v Litoměřicích, se však jako host nakonec zúčastnila letošní aukce herečka Táňa Fischerová, která obětavě věnovala svůj čas, přestože již zkouší na své televizní adventní koncerty.

Mezi vzácnými hosty byli i senátor Alexandr Vondra a krajská radní Jana Ryšánková, kteří nakonec přes rivalitu svých politických stran svorně losovali výherce zvláštní ceny z účastníků dražby,“ uvedl předseda představenstva DČCE .

Úspěch sklidilo vystoupení klientů Diakonie společně s profesory a žáky teplické konzervatoře, které řídil dirigent školního orchestru a vedoucí školního pěveckého sboru Jiří Knotte.

„Aukce přinesla 350 tisíc korun, takže účel dražby – získat prostředky na nájezd do čajovny a sálu Oka.mžik – byl splněn,“ informoval o výsledku Zdeněk Bárta.

„Sluší se poděkovat všem asi 150 návštěvníkům, kteří přišli a třeba jen zaplaceným vstupným či svým dražením podpořili důležitou sociální práci se zdravotně znevýhodněnými mladými lidmi, kterou DČCE vykonává. Dík patří také restauraci Koliba, která sál pronajímá pro tento účel sponzorsky,“ uzavřel.