„Je to už čtvrté pokračování filmového festivalu. Díky šikovnosti Pavla Starého se nám podařilo sestříhat a ozvučit několik filmů, které byly objeveny v městském archivu nebo u našich kamarádů a obyvatel. Diváci se tak můžou tentokrát podívat na život a práci obyvatel města a jeho částí ze snímků vytvořených od roku 1969 až po loňský rok," říká Pavel Kundrát, starosta města, který si vzal přípravu festivalu za své.

V sobotu se návštěvníci historického centra města můžou těšit na tradičně bohatý kulturní a zábavní program. Pořadatelé město Úštěk a Kulturní sdružení města pozvali na náměstí opět na sto prodejců a řemeslníků, aby vytvořili základ historického jarmarku.

Na několika místech vznikne 13 scén, kde se bude od rána do večera předhánět v předvádění svého umění na 180 účinkujících. Během dne budou zpřístupněny všechny památné a výstavní objekty, někde se zcela novými expozicemi.

Jarmark neopomene u příležitosti svých letošních narozenin navštívit Karel IV. se svou družinou. V 16 hodin zavítá na letos vysazenou vinici, aby jí popřál plodná léta. Program vyvrcholí mezi 20. a 22. hodinou večerní podívanou zakončenou ohňostrojem.