Vojáci nejprve postavili 147 metrů dlouhý pontonový most, přes který pak mohla přejet vojenská technika včetně tanků a obrněného transportéru Pandur.
Zástupce velitele 15. ženijní brigády Jiří Lustig po cvičení novinářům řekl, že poprvé jejich útvar necvičil jen stavbu mostu, ale do akce se zapojily i ostatní vojenské jednotky, které most bránily před simulovaným útokem nepřítele.
Na bezpečnost nad akcí dohlíželi členové 25. protiletecké brigády, kteří využili radar a protiletadlové rakety. Ve chvíli, kdy byl narušen vzdušný prostor, vyhlásili poplach, většina ženistů se z pontonového mostu podle rozkazu stáhla, část most bránila.
Simulovaný útok bitevním vrtulníkem byl úspěšný. Kouř naznačoval porušení mostu, který byl útokem rozdělen na dvě části. Ženisté pak museli urychleně zajistit opravu, aby byl pontonový most připraven pro přepravu vojenské techniky.
Vojáci vše secvičovali dva týdny. Kromě stavby mostu se zapojili i vojáci ze 4. brigády rychlého nasazení a z 25. protiletecké brigády.
Podle zástupce náčelníka generálního štábu Armády České republiky generála Aleše Opata v současné pozici, kdy musí armáda šetřit, je výhodné spojovat některá cvičení dohromady.
Činnost si tak v jednom okamžiku může procvičit více útvarů a navíc se zlepšuje jejich koordinace. Samotné cvičení trvalo zhruba hodinu. Podle Lustiga vojáci sice nepřekonali rekord přemostění Labe, který je kolem 26 minut, protože byla využita jiná technika a především tentokrát ani nebylo cílem cvičení pokořit rekord. Uvedl, že cvičení může hodnotit jako dobré.
Podle něho jsou čeští ženisté ve srovnání s ostatními armádami na velmi dobré úrovni.