Velká voda se regionem valila od 14. ledna, tedy právě před deseti lety. "Řeka Labe sice překročila úroveň pětileté vody, ale ve srovnání s březnem 2006 byla tato povodeň o zhruba 130 centimetrů menší. I přesto byla některá místa okresu citelně zasažena," informoval tehdy Litoměřický deník.

Problémy především v dopravě způsobila voda na Libochovicku a Budyňsku. Například obec Písty spadající pod Budyni byla částečně odříznuta od okolního světa. Zaplaveny byly všechny přístupové komunikace. Do obce bylo možné dostat se pouze traktorem nebo terénním vozem s vysokým podvozkem.

Tak řádila voda v Budyni a Pístech: 

a tak v Roudnici: 

Složitá byla situace s přístupem do obce také v okolí Křesína a Levous. Problémy tu nezpůsobovala jen Ohře, ale také rozsáhlé laguny na polích, které zbyly po tajícím sněhu. Právě ten v kombinaci s vysokými teplotami a deštěm hladiny řek zvedl.

V obci Zahořany místní ohrožoval rozvodněný Luční potok, do kterého stékala voda z tajícího sněhu z polí a luk v okolí. Ten zde způsobil škodu na několika nemovitostech. Voda zatopila golfové hřiště v terezínské kotlině.

Povodeň 2011 na Litoměřicku: 

a na Libochovicku: 

V Litoměřicích se pod vodou ocitlo koupaliště, zázemí jachetního oddílu a další sportoviště. "Na sportovním areálu se zvýšená hladina Labe podepsala také v Lovosicích. … Byly zaplaveny rybářské chatky, celý lesopark Osmička, areál jachetního oddílu, loděnice a hladina pozvolna stoupala k basketbalové hale a zimnímu stadionu," psal Deník.

Sportovní areál pohltila řeka také v Roudnici. "Zcela zatopené je fotbalové hřiště „A“ a hřiště s umělým povrchem sportovního klubu SK Roudnice. Daří se chránit basketbalovou palubovku klubu BK Real. Vodu, která teče pod nosnou konstrukcí podlahy, se daří odčerpávat. Hůře je na tom kotelna, která je pod vodou,“ informoval v lednu 2011 Tomáš Pokorný, mluvčí roudnické radnice.