Nález nebezpečné munice z druhé světové války tehdy zablokoval dopravu mezi Vchynicemi a Lovosicemi. "Na místo ihned přijeli policejní pyrotechnici. Ti se při vyhledávání munice zapotili. Střelivo bylo ve špatném stavu a manipulace s ním byla nebezpečná. Jednalo se o jeden z největších nálezů, které museli policisté v poslední době zajistit," informoval tehdy Litoměřický deník.

"Našli jsme dvě pancéřky, asi dva tisíce nábojů Mauser ráže 7,62 a šest granátů – tři tříštivé a tři kumulativní. Vše pochází z druhé světové války. Granáty jsou ve velmi špatném stavu,“ informovala policejní mluvčí Alena Romová. Zkorodované granáty musely být zneškodněny přímo na místě, protože jejich převoz by byl riskantní.

Jak tehdy Deníku sdělil Pavel Lány z Ředitelství silnic a dálnic ČR, nález munice byl naprosto neočekávaný a ojedinělý. „S žádným takovýmto nálezem jsme se nesetkali a ani v přípravách s tím nebylo počítáno. Je to dáno tím, že tudy vedla hlavní silnice na Německo, takže tady po válce munici zanechala ustupující německá armáda. Tento úsek také nebyl v minulosti obděláván, proto k nálezu nedošlo dříve,“ uvedl Lány před deseti lety.