LEDEN: Zloděj bronzových destiček z Terezína ve vězení

Leden: Zloděj destiček z Terezína ve vězení
Prvního z trojice zlodějů bronzových destiček z hrobů na Národním hřbitově v Terezíně z r. 2008 se podařilo zajistit, Eskorta přivezla Miroslava Daňa 7. 1. do Vazební věznice v Litoměřicích až z Anglie, kde byl zadržen před Vánoci. Zbylí dva kumpáni, které neměla policie v databázi, byli už odsouzeni jako uprchlí.


ÚNOR: Pád vrtulníku u Bohušovic

Únor: Pád vrtulníku u Bohušovic
Bohušovičtí zažili 12. února letecké neštěstí. Poblíž Ohře se tu dopoledne zřítil malý civilní experimentální vrtulník. Pětačtyřicetiletý zkušený pilot s ním neuletěl daleko, když vzlétl z roudnického letiště. Nehodu nepřežil. Byl aktivním pilotem letadel, v minulosti létal také u Armády ČR.

BŘEZEN: Srážka vlaků u Žalhostic

Březen: Srážka vlaků u Žalhostic
V době výluky na trati u Žalhostic došlo 29. března ke srážce dvou nákladních vlaků. Jeden stál, druhý s vagony na přepravu osobních automobilů do něho najel. Jeden strojvůdce se zranil, škody dosáhly několik desítek milionů korun.

DUBEN: Uzavření Tyršova mostu

Duben: Uzavření Tyršova mostu
Tyršův most v Litoměřicích byl 1. 4. uzavřen a pro město začal platit zvýšený provoz přes most Generála Chábery. Oprava Tyršova mostu byla nejen pro Litoměřičany tématem číslo 1 v roce 2015.

KVĚTEN: Autobusové nádraží Litoměřice

Květen: Autobusové nádraží Litoměřice
Stavební práce na novém autobusovém nádraží v Litoměřicích začaly v květnu, nové bylo otevřeno 1. října. Kromě nových zastávek a sociálního zařízení vzniklo v této lokalitě také nové parkoviště.

ČERVEN: Memoriál Air Show v Roudnici nad Labem

Červen: Air Show v Roudnici nad Labem
Po dvou letech se 27. a 28. června vrátil na roudnické letiště Memorial Air Show. Jedinečná přehlídka především historických letadel vrcholila leteckým soubojem amerického Avengeru s replikou japonského Zera.

ČERVENEC: Nalezené pohřebiště na náměstí v Litoměřicích

Červenec: Zbytky pohřebiště v Litoměřicích
Při výkopových pracích pro rekonstrukci vodovodu a plynovodu na Mírovém náměstí v Litoměřicích byly odkryty zbytky pohřebiště ze 13. století. Nejvzácnějším nálezem byla kostra ženy se záušnicemi plátovanými stříbrem.

SRPEN: Výluka mezi Lovosicemi a Litoměřicemi

Srpen: Výluka mezi Lovosicemi a Litoměřicemi
Prvního srpna začala na železniční trati z Lovosic do Žalhostic dlouhodobá výluka. Důvodem bylo bourání starých a výstavba nových mostů. Nejnáročnější práce byly nad řekou. Zatěžkávací zkoušku dělala parní lokomotiva.

ZÁŘÍ: Kolony při Zahradě Čech a vinobraní

Září: Kolony při Zahradě Čech a vinobraní
Tradiční podzimní výstava Zahrada Čech a k tomu ještě Litoměřické vinobraní, to byla při absenci Tyršova mostu zatěžkávací zkouška pro most Generála Chábery a průjezdnou komunikaci. Řidiči si museli čekat v dlouhých frontách.

ŘÍJEN: Opravené nádraží v Litoměřicích

Říjen: Dokončená oprava nádraží Litoměřicích
Přesně v termínu 29. října bylo uvedeno do provozu rekonstruované litoměřické horní nádraží. Výluka na trati Lovosice – Česká Lípa byla zrušena v neděli 8. listopadu. Cestující tak získali mnohem vyšší komfort a bezpečnost.

LISTOPAD: Nový domov pro hasiče v Lovosicích

Listopad: Nový domov pro hasiče v Lovosicích
Od povodně v roce 2002 byly Lovosice bez stanice profesionálních hasičů. Po třinácti letech se situace změnila. Hasiči získali zcela nové zázemí v Siřejovické ulici v Novém Klapý poblíž dálnice D8. V objektu, který tvoří hlavní budova a tři garážová stání pro výjezdovou techniku, budou sloužit tři směny po šesti příslušnících. V plánu Ústeckého kraje je vybudovat v sousedství ještě stanici zdravotnické záchranné služby.

PROSINEC: Neotevření Tyršova mostu

Prosinec: Neotevření Tyršova mostu
Slib stavbařů, že se pokusí zprůjezdnit vozovku po náročné rekonstrukci Tyršova mostu v Litoměřicích do konce roku, nevyšel. Záměr zhatilo hned několik nepříznivých okolností. Už na začátku to bylo zpoždění výstavby okružní křižovatky na Vojtěšském náměstí. Komplikace nastaly při bouracích pracích na obou předmostích a změny technologie v pokládce pilotů. Poslední ránu dokončovacím pracím na mostovce dalo deštivé počasí, které přerušilo pokládku izolací.