Druhou možností je opět zažádání o evropské peníze z dotačního úřadu ROP Severozápad, který by měl obnovit přijímání žádostí.

„ROP vloni zkolaboval, a tak akce Aleje 17. listopadu nemohla být zahájena. Vše se předtím zpožďovalo, čekalo se i na verdikt Úřadu pro hospodářskou soutěž," konstatoval roudnický místostarosta Zdeněk Kubínek. Ten nyní nastínil možnosti, jak v projektu pokračovat.

„Město nemá peníze, aby stavbu mohlo realizovat z rozpočtu. Zároveň rekonstrukce je naplánována a připravována poměrně dlouho. Jakmile byl ROP Severozápad zastaven, hledali jsme řešení. Podali jsme žádost o dotaci z ministerstva financí," objasnil Kubínek.

Podle místostarosty musela být celá akce rozdělena na dvě etapy. „Ministerstvo financuje projekty obcím jen do devíti milionů korun. Nyní čekáme na vyjádření ministerstva. Pokud peníze dostaneme, proběhne rekonstrukce od obchodního domu Říp ke kruháku u Lidlu," řekl.

Kubínek nevyloučil ani opětovnou žádost o peníze z ROPu. „Krajští zastupitelé v pondělí schválili korekci, čekáme na rozjezd dotačního úřadu. Zajímají nás podmínky a pravidla. Také bude záležet na indikátorech," vysvětlil místostarosta. Ten prozradil, že ještě jsou i jiné možnosti financování. „Už jsem to zažil u náměstí, to jsme dělali na čtyři etapy," dodal.