Když nám loni na podzim tuto novinku Věra Kmoníčková, ředitelka Městských kulturních zařízení Litoměřice, představila, vzpomněli jsme si na doprovodný program při jedné výstavě Bydlení na Zahradě Čech, který měl nádech alchymie, okultismu a léčitelství. Netušili jsme, že tým v čele s Michaelou Švejdovou připraví proti tehdejší výstavě tak obsahově pestrý program, který ve dvou dnech vrchovatě naplní šest sálů a místností Domu kultury.

„Je opravdu těžké shrnout program do několika vět. Jsem si však jista, že na festivalu najde každý to, co ho zajímá a rozhodně se nebude nudit. Přednášky, workshopy či pohybové aktivity začínají každý den ráno, střídají se většinou v hodinových intervalech a končí až večer. Hlavní částí festivalu je konference lidství," uvedla Věra Kmoníčková.

Celý program lze najít na www.allfestival.cz.

Program festivalu

Alchymistické Litoměřice zaplní celé prostory Domu kultury.

Na hlavním sále proběhnou moderované diskuse a tvořivé dílny, krátká hudební a taneční vystoupení. V pátek od 20 a v sobotu od 17 hodin proběhne přednáška Čtyři dohody s Jaroslavem Duškem, respektive Konference lidství.

V modrém sál od 9 hodin proběhnou přednášky většinou zaměřené na spiritualismus.

V tanečním sále se zájemci setkají nejen s tancem, muzikoterapií, ale také s meditací a šamanismem.

V zasedací místnosti se sejdou skupinky věnující se danému tématu více do hloubky.

Foyer obsadí prodejní stánky, služby, poradenství, terapeutické metody a techniky, fotografování aury, výklady karet, astrologie, automatická kresba, masáže či cvičení jógy. Vše prolnou umělecké výstavy a tvorba inspirovaná okolím Českého středohoří.