Na něm vystoupila česká zpěvačka Dana Krausová s vánočními písněmi a koledami za doprovodu kláves Ester Godovské. A v neděli se rozsvítily první svíčky na adventních věncích. Blíží se Vánoce.

Vánoční trhy Města Lovosice jsou pořádány letos už popáté; uskuteční se v sobotu a v neděli 6. a 7. prosince před zámkem a na Václavském náměstí. V dobových stáncích bude prodáváno vánoční zboží – ozdoby, jmelí, vánoční pochutiny, svíčky, dřevěné hračky, keramika, obrázky a určitě nebude zapomenuto ani na „svařák".

V sobotu i v neděli začnou trhy v 11 hodin. V pestrém programu vystoupí v sobotu pěvecký sbor Koťata, Lovosický žesťový kvintet, Polabská sluníčka a Dračí dechovka v programu „Co všechno zažil Betlém", sbor Happy Voices, Podřipský žesťový kvintet a kapela ELMEX. Sobotní program skončí v 17 hodin. V neděli vystoupí sbor Vocal Friends, po něm následuje koncert Jakuba Kocha, dále dechový orchestr KS Lovoš a pohádka v podání dramatického souboru Klíček. V 7.15 si vezme slovo nový starosta Lovosic Milan Dian, který slavnostně rozsvítí vánoční strom.

Během prosince se uskuteční celá řada adventních koncertů. Některé budou v kostelích, např. v „Mírovém" kostele v ul. Karla Maličkého proběhnou ještě další tři: v pátek 6. 12. koncert skupiny SEBRANCI, v sobotu 13. 12. vystoupí soubor lovosického gymnázia IN FLAGRANTI pod vedením Mgr. Pavly Linkové (spirituály, vánoční písně z celého světa a české koledy) a 20. 12. se uskuteční koncert country skupiny KARAVANA pod vedením Vladimíra Kočího. V modlitebně sboru Bratrské jednoty baptistů se 21. 12. v neděli od 17 hodin uskuteční adventní benefiční koncert dívčího pěveckého sboru (dobrovolné vstupné bude věnováno nadaci „Krmte hladové".).

Mnoho koncertů se uskuteční v kostele sv. Václava. Budou to:
11. 12. – kostel sv. Václava – koncert ZŠ Sady pionýrů od 17.00 h.
13. 12. – koncert sboru In flagranti, Domov důchodců Milešov
14. 12. – kostel sv. Václava – Chrámový sbor pod vedením Karla Tesaříka od 17.00 h. Rybova mše a společný zpěv koled
15.12. – kostel sv. Václava, koncert ZŠ Všehrdova od 18.00 h.
18.12. – kostel sv. Václava, koncert ZŠ Antonína Baráka od 18.00 h.
22.12. – Vánoční koncert ZUŠ, kostel sv. Václava, sbor a trubači 17.00

Stranou nezůstanou ani ti nejmenší. Dětský sbor Skřítci z MŠ Sady pionýrů přijde 15. prosince v 10.15 zazpívat koledy na Městský úřad Lovosice a 16. 12. se představí zpěvem vánočních písní pro rodiče a veřejnost celá MŠ i na Václavském náměstí v 10.15. Dvěma koncerty na vánoční téma se představí Základní umělecká škola Lovosice. První koncert populární hudby se uskuteční v úterý 4. prosince od 17 hodin v sále KS Lovoš a druhý koncert komorní hudby se koná ve středu 17. 12. od 17 hodin v sále Bratrské jednoty baptistů.

SOŠ technická a zahradnická pořádá ve dnech 9. – 10. 12. pod patronací KÚ Ústeckého kraje vánoční prodejní výstavu v hotelu Salva Guarda v Litoměřicích. Na výstavě jsou prezentovány výrobky žáků zahradnických oborů zaměřených na vazačství a  aranžérství, ale i truhlářských a kuchařských. Na lovosickém gymnáziu bude vánoční koncert a jarmark v úterý 16.12. Jarmark od 15 hodin před budovou školy, koncert pěveckých sborů IN FLAGRANTI  a sboru ZŠ Všehrdova Školáček ve vestibulu školy od 16.30.

I další školy pořádají veřejné akce pro občany. Ve vestibulu školy ZŠ Lovosice Sady pionýrů bude 10. prosince připraven VÁNOČNÍ JARMARK spojený se zpíváním koled a vánočních písní (výtěžek akce bude použit na adopci na dálku pro Indku Neha Banu.), ZŠ Antonína Baráka zase připravila na 17.12. vánoční odpoledne v tělocvičně školy – akce je určena nejen pro rodiče, ale i pro ostatní občany – a v týdnu 15. – 19. 12. bude ve vestibulu školy vánoční výstava. ZŠ Všehrdova pořádá 4. 12. vánoční výstavu „ Putování adventem" (v době od 15 do 17 hodin bude doplněna výtvarnými dílnami, kde si mohou zájemci sami vyrobit nějaký  vánoční výrobek).

Vánoční koncert pěveckého sboru Vocal Friends se uskuteční 9. prosince v 18 hodin i v krásném sále knihovny v nově opravené Pfannschmidtově vile. Ve středu 10.12. v 16 hodin zastaví na Václavském náměstí i vánoční Coca Cola kamion. Skřítci naučí děti speciální vánoční tanec, který si pak zatančí spolu se Santou. Děti i dospělí se budou moci u kamionu vyfotit a prohlédnout si ho. Výtěžek z akce bude věnován na Hospic sv. Štěpána. 17. prosince pořádá vánoční koncert i Kulturní středisko Lovoš. V 18 hodin se představí orchestr Rostislava Pechouška.  Duchovním i hudebním vyvrcholením prosince bude jako každoročně slavnostní půlnoční mše Jakuba Jana Ryby Česká mše vánoční „Hej mistře" v provedení lovosického chrámového sboru a hostů.

Prosincové oslavy budou zakončeny silvestrovským během v lesoparku Osmička. Slavnostní zakončení roku 2014 se uskuteční na Václavském náměstí. Tradiční lovosický ohňostroj bude odpálen v 17 hodin.