Dušičkové svíčky teprve sotva dohořely a do ulic obcí a měst už se vkrádá vánoční výzdoba. Pořadatelé začínají zvát na různé akce - rozsvěcení vánočních stromů, programy s Mikulášem, jarmarky a trhy, koncerty či společné zpívání koled.

Podívejte se do galerie, na co se už nyní můžeme těšit. Budeme ji postupně doplňovat.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Mírovém náměstí v Litoměřicích v roce 2022.
Litoměřice chystají na rozsvěcení stromu překvapení, ve Štětí budou krampusáci

Svou tradiční „trochou do mlýna“ i letos přispěje také Deník. Zve širokou veřejnost na 13. ročník akce Česko zpívá koledy. Sejdeme se 13. prosince 2023 v 18 hodin na různých místech po celé zemi, abychom si společně v jednu chvíli opět zazpívali stejné koledy a prožili příjemný adventní čas.

Pokud chcete i vy přihlásit školu, sbor nebo třeba jen partu přátel, která bude koledy zpívat, zaregistrujte se na webu ceskozpivakoledy.cz. Zde také najdete zpěvníky, pohlednice či pozvánky pro svou akci.

Zdroj: Deník

Chybí v naší galerii pozvánka na vaši předvánoční či vánoční akci pro veřejnost? Pošlete ji na e-mail zdenek.plachy@denik.cz.

Vánoční poutákZdroj: Redakce

Staňte se spolutvůrcem Vánočního speciálu Deníku. Napište nám na adresu vanoce@denik.cz a přidejte vaše celé jméno a obec či město, z kterého jste.