"Kolem 02:00 hod. v nonstop baru Ferrari ve Štětí v ulici Krátká, napadl místostarosta Štětí Ing. Miroslav Andrt hlídku Policie a Městské policie po té, co přijeli do baru řešit jeho obtěžování hostů. Andrt policistům před svědky v baru také vyhrožoval likvidací a propuštěním z práce. Z toho důvodu ho museli předvést na obvodní oddělení PČR," sdělil Deníku čtenář podepsaný jako Obcansteti21.

Jak to tedy bylo?

Milan Novák, stražník pověřen řízením štětské městské policie, Litoměřickému Deníku sdělil, že jeho strážníci napadeni nebyli. "Městská policie nic v tomto směru nešetřila," uvedl. Nic o tom, že by k podobné potyčce došlo netušil v pátek dopoledne ani starosta Štětí a místostarosty stranický kolega Tomáš Ryšánek.

Naopak mluvčí Policie ČR Pavla Kogfrová potvrdila, že policisté při určité potyčce v tomto baru zasahovali. "Je pravda, že tam policisté řešili potyčku mezi hosty, ovšem další závěry budeme vědět v pondělí, kdy bude vyšetřování pokračovat," uvedla mluvčí.

Sám místostarosta Miroslav Andrt událost nepopírá. "Skutečně jsem se v tu dobu v tomto podniku vyskytoval a skutečně tam došlo k potyčce a byl jsem předveden na Policii ČR. Nejsem si však vědom toho, že bych někomu ublížil, nebo vyhrožoval. Připletl jsem se ke vznikající potyčce, kde jsem hájil některé další hosty podniku. Každopádně vyšetřování pokračuje, třeba mě někdo přesvědčí o něčem jiném," reagoval na dotaz Deníku Miroslav Andrt.

Vyjádření Miroslava Andrta: "Nebyl jsem to já, kdo tam rozdmýchával nějaké spory či potyčky… Naopak jsem se při té příležitosti snažil hájit některé další návštěvníky, kteří se stali předmětem možného napadení ze strany určitých osob.

Co se zásahu pracovníků Policie ČR vůči mé osobě týče, tak mi zatím nikdo nedokázal rozumně vysvětlit, proč postupovali, jak postupovali… Jsem pozván na pondělí na obvodní oddělení, kde se vše možná vysvětlí. V každém případě Vás ujišťuji, že má pozice místostarosty nemá naprosto žádný vliv na to, kdo pracuje u Policie ČR - tudíž Vaše poznámka o tom, že bych snad mohl v té souvislosti přivodit někomu z nich nějakou pracovní újmu je poněkud irelevantní.

Možná došlo k nějakému nedorozumění - v každém případě jsem člověk a občan jako každý jiný, čili pokud jsem se snad něčeho dopustil, tak si za to také ponesu plnou odpovědnost. Na druhou stranu se ale nehodlám nechat zastrašovat nikým a ničím jen proto, že jsem se možná v nesprávný čas vyskytl na nesprávném místě."