„Původně jsme počítali, že objekt zateplíme a dokonce byla vypracována projektová dokumentace. Nakonec jsme se ale rozhodli, že kvůli tomu, že byla ukončena výuková činnost SOŠ, budeme raději zateplovat dům s pečovatelskou službou,” řekla starostka Jana Holá. Peníze na projektovou dokumentaci radnice získala z dotace přes Integro.

„Stále hledáme možnosti využití budovy. Vyvěsili jsme záměr o pronájmu na úřední desku a čekáme, kdo všechno se nám přihlásí,” dále uvedla Holá. „Nespecifikovali jsme účel budovy. Bude záležet na tom, co nám kdo nabídne.”

O prodeji se neuvažuje

Libochovická radnice o možném prodeji celého objektu podle starostky Holé neuvažuje. „Myslím si, že budeme schopni najít vhodného nájemce se zajímavým projektem a občanům tak co nabídnout.”

Holá tak stále odmítá spekulace o tom, že město už při rušení SOŠ letos na jaře mělo vyhlídnutého pro budovu kupce. S touto hypotézou například „vyrukovala” studentka tehdy druhého ročníku Denisa Procházková. „Důvodem zrušení jsou jiné zájmy. Budovu chtějí někomu prodat.”

„Výuka na SOŠ nekončí v žádném případě kvůli tomu, že bychom snad budovu školy měli pro někoho připravenou. Naopak město nyní musí najít pro ni nové uplatnění,“ kontrovala tehdy Holá.

Občané, co si přejete?

Město se rozhodlo do úvah o využití budovy zapojit i občany města. „Měli jsme anketu a ptali jsme se lidí, co by si přáli a jaké využití by budova měla mít. Bylo několik zajímavých nápadů,” řekla nyní starostka.

Podle ní si lidé přáli do prostor umístit městskou knihovnu, neboť současné prostory jsou nevyhovující. „Také padly návrhy jako muzeum či prostory věnovat expozici rodáka z Poplz. Jeden čas měl své obrazy na zdejším libochovickém zámku,” uvedla Holá. „Mezi dalšími nápady bylo třeba prostory využít pro maminky nebo seniory,” dodala.

Město už má představu

Radnice si aspoň stanovila, že přízemní prostory budovy by měly mít komerční využití a horní patro má nabídnout „služby” občanům.

Podle Holé stále platí, že město by rádo pro letošní zimu našlo vhodného nájemce. „Zatím budovu nemusíme vytápět, ale samozřejmě, až budou mrazy, to bude nutné. Naším cílem je mít co nejnižší možné náklady.”