Při opravě věžičky byl nalezen tubus s historickými materiály z poloviny 19. století a z roku 1936. Historické dokumenty byly ve čtvrtek společně s dalšími novými zprávami vráceny na své místo jako poselství pro budoucí generace.

„V současné době dokončujeme první etapu obnovy střechy kostela. Byl sejmut také zvonek včetně závěsu a tento bude navrácen do sanktusky po dokončení celkové opravy. Protože oprava zvonu je cenově náročnější, než jsme očekávali, žádali jsme veřejnost o možný příspěvek. Dnes se objevil první dárce, “ přiblížil ve čtvrtek průběh opravy levínského kostela stavební technik Biskupství litoměřického Luděk Záhejský.

Štědrý dárce, rodák z blízké Habřiny a řemeslník z Levínských Petrovic Dušan Zikmund, zareagoval svým příspěvkem na zprávu v novinách. „Dočetl jsem se v Litoměřickém Deníku o opravě kostela a protože je mi to tu blízké, rozhodl jsem se přispět na záchranu zvonu,“ řekl Deníku Dušan Zikmund.

Další možný příspěvek projedná na příslib starosty zastupitelstvo Levína. Biskupství přesto nebude mít celých 30 tisíc korun na kompletní opravu, proto prosí další případné dárce, kterým není osud kostela lhostejný, aby přispěli jakoukoliv částkou.

Do nově vyrobeného tubusu byla společně s historickými dokumenty vložena i zpráva o sbírce na zvon a o prvním daru. Biskupství přiložilo záznamy o dění od posledního zápisu k dnešnímu, a to jak církevní, tak z historie Levína. Mezi svitky je stočený i poslední článek Litoměřického Deníku z 2.září.