Jakoby tímto svým rozhodnutím spustila lavinu. Ředitelku gymnázia se rozhodli opustit i její dva zástupci. Ti sice na škole zůstávají, přidali se ale ke skupině pedagogů, která usiluje spolu s části rodičů a studentů o odchod Bulasové ze svého postu. A nejsou sami.

Oficiálně ale o bleskové změně postoje nechce s médii nikdo z nich hovořit. Důvodem je nová směrnice, která učitelům zakazuje komunikaci s veřejností.
Také proto si ráno, v první den nového školního roku, před půl osmou nasadili náhubky a s tímto „doplňkem“ vešli do budovy školy. Ta je nově monitorována kamerami.

Po poledni učitelský sbor z obou odborových organizací vyšel před školu. Učitelé, držící se za ruce, tím symbolicky chtěli demonstrujícím rodičům a studentům vyslat vzkaz: Našli jsme k sobě cestu. Ředitelku Bulasovou v ten okamžik v gymnaziální budově se další čtyři učitelé snažili přesvědčit, aby rezignovala.

To samé vzkazovala po celé ráno a dopoledne plejáda místních a krajských politiků.

Starosta i další zastupitelé města Litoměřic zopakovali to, aby Bulasová odstoupila, když ji krajská rada neodvolala. „Tři zástupci ODS v radě mohli vyjádřit svůj názor. Chápu ale, že jim šlo především o stabilitu krajské koalice,“ řekl Deníku Ladislav Chlupáč.

Pískot si musela před svou řečí vyslechnout radní Jana Ryšánková (ČSSD), kterou protestující vnímají rozporuplně. „Já jsem se s ostatními na radě hádala. Nakonec jsem se jako jediná zdržela,“ obhajovala se Deníku a konstatovala: „Chybou paní Bulasové byly výpovědi dvěma učitelům odborářům, panu Nerglovi a paní Živcové.“

Lidské a manažerské selhání vyčetl před okny ředitelny i náměstek hejtmanky a krajský šéf ČSSD Arno Fišera. „My jsme nemohli paní Bulasovou odvolat. Nebyl nám předložen závažný důvod,“ pronesl. Z diskuse s protestujícími ale vyplynulo, že radním při rozhodování byly některé informace utajeny. „Paní ředitelka by měla zvážit odstoupení,“ dodal.

Bulasová to ale ve čtvrtek dopoledne znovu odmítla.