Namísto trhání vstupenek a prodávání zmrzliny neustále vzhlížejí k obloze a čekají, zda přestane pršet. Náklady na údržbu vody a personál jsou vysoké, výdělky mizerné.

„S koupalištěm to vypadá tak, že letošní sezona pro nás dnešním dnem skončila,“ řekla v pondělí Deníku vedoucí sportovních zařízení Města Lovosice Dana Berková.

„Návštěvnost je katastrofální, protože je špatné počasí. Otevírali jsme v teplejších dnech nebo když se objednal příměstský tábor, jinak to bylo slabé,“ zhodnotila Berková letošní léto.

Hlásí obrovský finanční propad
Finanční propad je v Lovosicích hluboký. Podle Berkové má koupaliště běžně tržby kolem 160 až 200 tisíc korun, letos je to k 31.červenci necelých 70 tisíc.

„Na tento týden navíc Lovochemie ohlásila bezproudí, protože bude opravovat rozvaděč. Týden bychom jeli na záložní zdroj od ČEZu, což se nám nevyplatí. Vypustíme vodu a zazimujeme bazény,“ oznámila ukončení letošní sezony vedoucí sportovišť s tím, že náklady na provoz jsou vysoké a další čekání by znamenalo opět výrazné ztráty.

Stejný problém mají také na koupališti v Litoměřicích, kde správce koupaliště označil letošní návštěvnost za nejhorší. „Jsme na 60 % průměrné sezony. Například za loňský červenec jsme měli 25 tisíc návštěvníků, letos je to jen 7,5 tisíce,“ porovnal návštěvnost správce koupaliště v Litoměřicích Ladislav Beneš.

Ten věří, že následující týden přinese trochu lepší statistiky. „Snažíme se věřit předpovědi počasí na tento týden. Jedeme dál a doufáme, že se to zlepší,“ uvedl Beneš.

Od 20.května, kdy v Litoměřicích přivítali první návštěvníky, otevřel 52 krát. Nezřídka ale přišlo plavat jen pár otužilců.

Zůstali poslední z koupališť v okrese
Litoměřičtí ještě nezavírají, bude–li to z finančních důvodů nutné, pouze omezí provoz pouze na jeden bazén a brouzdaliště. Nyní je to poslední koupaliště v okrese. Další v Roudnici nad Labem a ve Štětí jsou letos zavřená.

KOUPALIŠTĚ MIMO PROVOZ

ROUDNICE NAD LABEM
venkovní koupaliště je již několik let zavřené z důvodu exekuce. Ta vznikla tím, že místní atletický klub požádal o dotace na jeho rekonstrukci, která se však kvůli povodním nepodařila dokončit a peníze by měly být vráceny. Případ v současné době řeší soud.
ŠTĚTÍ
čeká v současné době velká rekonstrukce bazénů. Zdejšímu koupališti hrozilo uzavření hygieniky, proto se město rozhodlo i přes výrazné prodražení projektu z původních 25 na 38 milionů korun o jeho opravě. Nyní probíhá výběrové řízení na zhotovitele. Příští rok by mělo být v provozu.