Kromě přírodního koupaliště mnohé turisty lákají značené cyklostezky a cesty pro pěší, které je dovedou do míst tiché nedotčené přírody i na kopce s dalekým rozhledem. Zajímavá je například cesta na hrad Houska, vrch Nedvězí, zbytek strážního hradu Čap, Maršovský vrch nebo Dubovou horu.

Mají i něco navíc
I přesto, že zmíněné turistické cíle jsou jistě zajímavé, kdo by se v letním parnu s kolem šplhal někam do kopců? Pár nadšenců se vždycky samozřejmě najde, ale ostatní se raději zamíří vykoupat.

Zdejší areál nabízí svým návštěvníkům vše a ještě něco navíc. Řekněte sami, kde jinde najdete letní kino přímo v areálu koupaliště?

V tom nedamovském promítají vždy v úterý, v pátek a v neděli a vstupné se pohybuje do osmdesáti korun, což je vcelku malá úplata za krásné letní večerní posezení u filmu. Z filmů hrají aktuální novinky. Neméně oblíbené jsou nedamovské Jazzové dny, jejichž sedmnáctý ročník tu bude probíhat 12. a 13. srpna. Vyhledávané jsou i taneční večery.

Čistá voda
Co dále případné návštěvníky jistě potěší, je absolutní nezávadnost tamější vody. Voda v přírodním koupališti je podle krajských hygieniků vhodná ke
koupání. Navíc díky velkému průtoku zůstává voda čistá prakticky po celou sezonu.

Deku si rozložíte jak na trávě, tak i na bílém písku. Děti si kromě koupání mohou užít hraní na prolézačkách nad pláží nebo v ubytovací části areálu.

Volejbal i minigolf
Přímo v areálu si můžete zahrát stolní tenis či minigolf, půjčit si lodičku, šlapadlo. V zadní části pro změnu najdete hřiště na plážový volejbal. Za hodinu strávenou na minigolfu, lodičce nebo šlapadle zaplatíte pouhých třicet korun, přičemž sportovní pomůcky ke stolnímu tenisu či volejbalu vám zapůjčí zcela zdarma.

Káva za dvanáct
Jako už dnes všude, nebojte se, že by zde zapomněli na žíznivé a hladové návštěvníky. Občerstvovací stánky jsou tu dva – jeden přímo u břehu a druhé, poměrně větší občerstvení zase nabízí krásný výhled na celé koupaliště. Ceny ve stánku jsou poměrně lidové, kávu si tu dáte za dvanáct korun. Pro vaše děti tu mají točenou limonádu nebo hranolky. V nabídce mají samozřejmě i hotová jídla.

Psa nechte doma
Pokud se rozhodnete ubytovat se v nedamovském kempu a jste zvyklí brát s sebou na dovolenou i vašeho čtyřnohého mazlíčka, nechte ho doma – psi totiž mají vstup do areálu zakázaný.

Příjemné ale je, že jestli se v kempu ubytujete, vjezd budete mít zcela volný, a tak si stan či karavan přistavíte přímo k autu. Neubytovaní návštěvníci také nepřijdou zkrátka. Těm je k dispozici velké parkoviště, a to jen přes silnici pod vchodem na koupaliště. V tomto případě si ale připravte padesát korun jako poplatek za celodenní stání.

Kromě toho vstupné na koupaliště se vybírá od půl deváté do šesté hodiny večerní. Dospělí zde platí 24 korun, děti od šesti do patnácti let a zdravotně tělesně postižení pouhých 12 korun, a to na celý den.

Adéla Vachtová