Litoměřice - Obžalovaný je vinnen z toho, že dne 23.července 2009 minimálně dvakrát střílel do vlastního psa, křížence labradora, kterému způsobil značné poranění, tedy utýral zvíře. Dále za to, že si nelegálně opatřil a přechovával zbraně, a to i zbraň s hromadným účinkem. Dopustil se tak trestného činu týrání zvířat a trestného činu nedovoleného ozbrojování. Odsuzuje se k souhrnnému nepodmíněnému trestu odnětí svobody v délce 1 rok.

Zhruba takto zněl rozsudek, který vynesl v pátek dopoledne Okresní soud v Litoměřicích. Ten obžalovanému dále uložil ochranné ambulantní protialkoholní a psychiatrické léčení a propadnutí a zabrání zbraní. Dále Trňan dostal zákaz řízení motorových vozidel kvůli řízení v opilosti.

Důvodem ke zvýšení trestu bylo zjištění podle nových důkazů, které soud provedl na žádost Krajského soudu v Litoměřicích a které ukázaly nové skutečnosti.

Verdikt měl být vynesen již ve středu, soudkyně však líčení odročila za účelem prověření nové skutečnosti. Při kontrole výpisu zbraní totiž zjistila, že obžalovaný si v lednu 2011, tj. v průběhu procesu, zažádal o prodloužení zbrojního průkazu.

"Policie mi posílala dopis, že jestli chci prodloužit zbrojní průkaz, že si mám do 2 měsíců před uplynutím pětileté lhůty zažádat. Z tohoto důvodu jsem žádal," obhajoval se u soudu Trňan.

Soud tento argument neuspokojil. "Vy jste zkrátka osoba, která už nikdy nesmí mít zbraň v ruce," uvedla soudkyně s tím, že tento čin je důkazem absence sebereflexe obžalovaného a absolutní nekritičnosti vůči činu, který spáchal.

Obžalovaný i státní zástupkyně, která navrhovala vyšší trest, si ponechali lhůtu na odvolání.