„Vyhlásili jsme záměr najít investora pro lokalitu Holoubkov a přihlásil se jediný zájemce,“ sdělila zastupitelům na pátém zasedání starostka města Lenka Lízlová.

Postavit na pozemku, který je ve vlastnictví města, obytné domy, je v plánu už od roku 2004. Teprve nyní se ozvala lovosická firma Raeder & Falge Development s.r.o., která uvažuje na Holoubkově vybudovat rozsáhlý bytový komplex.

„Jsme na začátku plánování. Náš vstup do projektu zastavět to území je reakcí na výzvu města. Nyní budeme čekat, jak zastupitelé budou reagovat,“ sdělila zástupkyně firmy Martina Červinská. „Nebudeme stavět najednou, je to velké sousto. Vývoj výstavby vidím do deseti let.“

Podle Červinské si firma nechala od architekta nakreslit urbanistický plán a hmotovou studii, která navrhuje jak má oblast vypadat. „Je to ideový záměr. Neřešíme materiály, barvy či typ oken. Z osmdesáti procent máme vymyšleno funkční využití i vzhled domů.“

Napříč lokalitou architekt počítá s parkem, neboť území nelze kvůli ochranným pásmům plynovodu zastavět. Vlastní zástavba bude určena hlavně pro bydlení.

„Obytný soubor se bude skládat ze samostatných dvou až tří podlažních domů s pultovou střechou. Před nimi jsou projektovány předzahrádky. Parkovací místa by měla být oddělena vzrostlou zelení a jsou umístěna podél silnic I/8 a I/30,“ vysvětlila Červinská.

„Popřemýšlíme, zda uděláme k projektu veřejné projednávání,“ dodala Lízlová.