„Otevření se předpokládá po dokončení všech nezbytných formalit. Zřejmě začátkem měsíce srpna,“ uvedla mluvčí Ústeckého kraje Magdalena Hanáčková.
K vybudování kruhové křižovatky na silnici II/261 mezi Ústím nad Labem a Litoměřicemi směrem na Tlučeň se rozhodli krajští úředníci poté, co došlo na křižovatce k několika vážným nehodám a propadu silnice do sklepů a zřícení opěrné zdi.

„Statici nedoporučili opravu stávající komunikace, proto jsme nechali zrekonstruovat křižovatku na kruhový objezd. Součástí projektu byla i oprava mostu přes železniční trať,“ dodala mluvčí Hanáčková.

Řidiči projíždějící tímto úsekem si kruhový objezd chválí. „Je to dobře, že tady udělali kruhák. Kolikrát piráti silnic nedodržovali nejvyšší povolenou rychlost a nebezpečně v křižovatce předjížděli. Když jsem odbočoval na Tlučeň, měl jsem strach, aby mě někdo nesmetl. Navíc tento úsek je vyhledávaný mezi motorkáři a přes Sebuzín také vede cyklostezka podél Labe,“ uvedl Martin Kratochvíl.

Výstavba kruhového objezdu probíhá od října loňského roku. Celkové náklady činí na realizaci okružní křižovatky a můstku přes železnici téměř 105 milionu korun.