V pátek odstartoval z Litoměřického náměstí druhý ročník závodu Rallye České středohoří, do něhož se přihlásilo kolem 65 automobilových týmů.
Na trati závodu se soustředilo množství vozidel od špičkových závodních vozů, např. Škoda Octavia VRC, až po káry kategorie retro jako např. Trabant, Wartburg nebo staré Porsche 944.

Všichni dojeli ve zdraví

Přestože nedojelo kolem deseti týmů a na trati došlo ke dvěma nehodám s pomačkanými plechy, všichni jezdci dojeli do cíle bez zranění a vážných komplikací. Závod si užili podle svých představ.
Prvenství nakonec urvali Martin Šikl a Martin Pecina z týmu ABV Autodíly s vozidlem Mitsubishi Lancer EVO IX. Druzí dojeli Štěpán Zabloudil a Jiří Kalista v Subaru Impreza STI týmu MK motorsport. Bronz vybojoval další vůz Subaru Impreza STI MB–12 týmu Běhálek sport s posádkou Tomáš Horáček – Martin Lukas.

Rozdalo se patnáct set programů

„Závod se povedl, zatím máme jen samé pozitivní reakce. Dokonce i obyvatelé na trase tvrdili, že jejich obavy se nenaplnily,“ zhodnotil letošní ročník ředitel závodu Vlastimil Tlašek. Jak dodal, aut bylo zhruba dvojnásobek než loni, sešlo se také více diváků, na náměstí při startu organizátoři rozdali na 1 500 programů.