Po studentech se nově přímo aktivně do úsilí odvolat ředitelku školy Evu Bulasovou zapojili jejich rodiče, kterých jsou desítky.

Ani jim se nelíbí, že personální audit firmy Gnostika, který si nechala zadat ředitelka školy, označil deset učitelů, kteří by měli školu opustit. Podle části studentů a rodičů mají být učitelé potrestáni za to, že ředitelku v minulosti několikrát kritizovali za údajně špatné zacházení s nadačním fondem školy a neprůhledné zaměstnávání nových pracovníků a zadávání zakázek.

Jsou to špičkoví učitelé, zatímco jiní bez patřičné kvalifikace mají zůstat, tvrdí někteří studenti a učitelé. Mnozí gymnazisté se obávají, že elitní učitelé ze školy odejdou a tím klesne úroveň výuky. Podle zveřejněných výsledků státních maturit se litoměřické gymnázium umístilo v kvalitě škol na prvním místě v Ústeckém kraji.

„Není náhodou manažerskou chybou, že se paní ředitelce rozpadá kvalitní a donedávna bezkonfliktní profesorský sbor?“ zeptal se v otevřeném dopise adresovaném hejtmance kraje Janě Vaňhové rodič David Matuška. „Není náhodou manažerskou chybou, že ve školním roce 2011/2012 nebudou otevřeny opět tři třídy 1. ročníku?“

Jak již ředitelka Bulasová Deníku potvrdila, do prvního ročníku se přihlásilo jen 42 žáků. Další úbytek gymnázium ještě může potkat. Studenti a jejich rodiče totiž začali uvažovat o tom, že z litoměřické školy odejdou.

Již ve středu večer se v hotelu Salva Guarda sešla zhruba stovka rodičů a debatovala o situaci. Ve čtvrtek po osmé hodině dokonce zašli přímo do školy vyvolat jednání s ředitelkou Bulasovou, která však v té době byla na krajském úřadě. Odpoledne se skupina nespokojených rodičů sešla na veřejném zastupitelstvu města Litoměřice.