Proti rozsudku se odvolaly obě strany
Od Okresního soudu v Litoměřicích dostal v květnu loňského roku trest šest měsíců odnětí svobody za to, že v létě 2009 postřelil své dva psy. Nechal je pak těžce zraněné bez ošetření a oba uhynuli.

Proti rozsudku se obžalovaný odvolal, stejně tak státní zástupkyně. Krajský soud vrátil případ zpět do Litoměřic a nyní to vypadá tak, že namísto za mříže zamíří Trňan do psychiatrické léčebny.

Byl vyhotoven znalecký posudek z oboru psychiatrie, podle něhož Trňan trpí závažnou organickou poruchou osobnosti, kterou si měl způsobit při autonehodě ještě před zmíněným týráním psů.

Podle výpovědi psychiatra je nebezpečný pro své okolí, jeho chorobu navíc zhoršuje alkohol, po jehož požití je agresivní. To vše umocňuje Trňanova záliba ve zbraních.

Diskutovali o způsobu léčby
U soudu se diskutovalo o tom, jaký způsob léčby by byl pro Trňana vhodný. Ústavní léčba má prý jen dočasný vliv a po propuštění se často vše vrací do stejných kolejí. Pro ambulantní léčbu je obžalovaný příliš nedůsledný a hrozí její zanedbávání.

Obžalovaný Martin Trňan
V červenci 2009 přišel domů z hospody a rozčílilo ho štěkání vlastních psů. Došel tedy do trezoru pro nelegálně drženou brokovnici, nabil ji dvěma náboji a zvířata postřelil. Dál se o jejich stav nestaral. Oba psi nakonec na následky svých zranění uhynuli. Policisté, kteří na místo přijeli, nalezli celkem tři neregistrované zbraně, na jejichž držení nemá oprávnění. Měl dokonce i samopal s odstraněným výrobním číslem.