Tentokrát by se protest měl uskutečnit a pro Litoměřicko to znamená jediné – nepojedou vlaky. Už od půlnoci z noci ze středy na čtvrtek. V plánu je 24hodinový protest.

Tentokrát ale nejde o stávku železničních odborů namířenou proti Českým drahám, ale proti vládním reformám, které připravil ministr financí Miroslav Kalousek.

„Koalice odborů v dopravě vyhlásila stávku na protest proti nespravedlivým zákeřným reformám. Vyzýváme veřejnost k co nejširšímu pochopení a podpoře. Zabraňme společně devastaci života občanů České republiky,“ vyzval prezident Federace strojvůdců ČR Jindřich Hlas.

Stávka ochromí Litoměřicko
Vlaky nevyjedou především na páteřní železniční trati Děčín–Praha, ochromena budou nádraží v Lovosicích a Roudnici nad Labem, ale také trať Mělník–Ústí nad Labem, na které leží například Štětí. Vlaky nemají vyjet ani na tratích Litoměřice – Úštěk – Česká Lípa, Lovosice – Libochovice – Louny a Lovosice – Teplice.

Nepojede ani jeden rychlíkový či klasický osobní vlak, a to ani spoje EuroCity. Vlaky jedoucí z Německa skončí už v Drážďanech.

MHD v Litoměřicích pojede, v Ústí ne
Naopak stávka by se neměla dotknout autobusové dopravy. V Litoměřicích na městských linkách provozovaných Dopravním podnikem Ústeckého kraje stávka nemá být znát. To samé platí i o Lovosicích. Autobusy na meziměstských linkách mají jezdit podle pravidelného jízdního řádu.

Jiná sitauce bude v MHD v Ústí nad Labem a v Praze. Řidiči budou stávkovat.