Magické datum 20.11. 2011. Pro uzavření sňatku neexistuje lepší. Obřad v Císařském sále muzea v Ústí nad Labem začne přesně v 11.20hodin a za 20minut 11vteřin se jedenáct párů stane manželi! I vy můžete být součástí!

Datum v řeči čísel znamená podle numeroložky Adély Kylarové věrnost a věčnost. „Tento den bude pod vlivem vesmírného čísla 8 (2+0+1+1+2+0+1+1=8), což je číslo nekonečnosti,“ říká.

„Co se tento den započne, mělo by vydržet dlouho. Hodně jedniček má vliv na nové a lepší začátky a hodně dvojek podporuje spolupráci s druhými a vyhledávání duše svého druha.“

Císařský sál je chloubou zrekonstruovaného muzea. V roce 1876 byl vyprojektován pro zasedání městského zastupitelstva. Největší slávy se ale dočkal 17. června 1901, kdy se v něm uskutečnila audience císaře Františka Josefa I., který byl na návštěvě města.

Dnes je sál k vidění v takové podobě, v jaké jej před 110 lety spatřil sám panovník. Při rekonstrukci budovy byly nečekaně objeveny nástěnné malby, které restaurátoři pod vedením Angely Bukovanské uvedli do původní podoby.

„Sál bude sloužit k významným společenským událostem, konferencím a kongresům,“ říká Gustav Krov, ředitel muzea, které se po rekonstrukci znovu otevře už za měsíc, a to 30. června.

„Chceme, aby muzeum lidé vnímali jako místo pro historii i současnost zároveň. Máme bohatou sbírku muzejních exponátů, chystáme zajímavé expozice, ale máme také přání, aby muzeum bylo vyhledávaným centrem kultury regionu. Hromadná svatba je příkladem, jaké možnosti se nabízejí,“ dodává Krov. Ten při originálním svatebním obřadu bude také oddávajícím.

Co vyhrajete?
1. místo: osobní automobil KIA od společnosti REALCENTRUM Cars
2. místo: roční životní pojištění manželského páru v hodnotě 24 tisíc korun od společnosti Makler Service
3. místo: domácí elektronika v hodnotě 10 tisíc od společnosti Elektrolux
4. místo: svatební šaty pro nevěstu i ženicha na celý svatební den od svatebního salonu Noblesse-Paris
5. místo: svatební kolekce fotografií od fotoateliéru Karla Žitňanského
6. - 9. místo: poukázka na fotoknihu od společnosti Dům-tisku.cz
10. místo: souprava lůžkovin od společnosti Möbelix
11. místo: balíček od ústeckého muzea

Co musí zájemci o svatbu udělat? Zaregistrujte se na e-mailu: svatba@muzeumusti.cz nebo telefonicky na čísle 722 943 330.

Ale pozor! Kapacita sálu je omezena. Hromadné svatby se může zúčastnit jen prvních 11 přihlášených párů! Na obřad si mohou přivést dva svědky a rodiče obou snoubenců.

Po vyplnění nezbytných formalit na matrice čekejte také návštěvu Deníku. Všech 11 párů postupně během prázdnin představíme. V září a říjnu budete hrát o svatební dary, které novomanželům věnuje ústecké muzeum.

Nejsympatičtější pár, o kterém rozhodnou hlasy čtenářů na našem zpravodajském webu, získá nový automobil KIA! Neméně zajímavé jsou i další dary!

Zpracovala Hana Vojtová