V Lovosicích je jich z minulých let namontováno pět. „V některých městech dochází k tomu, že nepoužité pytlíky na psí exkrementy rozhází někdo kolem těchto košů. Věřím, že Lovosičané takoví nebudou a koše poslouží ke svému účelu,“ říká Martin Dlouhý, vedoucí odboru regionálního rozvoje a správy města na Městském úřadu v Lovosicích.

„Do poloviny týdne bude probíhat zasazování do země, ve čtvrtek a v pátek pak montáž samotných košů,“ uvedl Roman Haluška, mistr z Technických služeb Lovosice, které osazení provádějí.

Zda majitelé psů odstraňují po svých psích mazlíčcích jejich výkaly bude nyní ve městě více kontrolovat městská policie. „Majitelé budou mít možnost po svých psech uklízet. To ovšem znamená, že budeme přísněji přistupovat k těm, kteří tak činit nebudou,“ upozorňuje na zvýšenou kontrolu starostka Lenka Lízlová.

Nové koše budou osazeny v ulicích Dlouhá, Osvoboditelů, 8. května, Žižkova, Kostelní, Terezínská, Tovární, dále na Holoubkově, v Novém Klapý, v parku u gymnázia, u centrální školní jídelny i v lesoparku Osmička.

„Stávající koše se nám již v minulosti osvědčily v lesoparku Osmička a v ulici Terezínská pod restaurací U Kašpara, kde jsou majiteli psů hojně využívány,“ doplnil Martin Dlouhý. Zastupitelé ve schváleném rozpočtu na rok 2011 odsouhlasili částku 100 tisíc korun na pořízení a osazení uvedených košů.