Začnou rozsáhlé stavební práce v ulici Havlíčkova, které by v příštím roce mohly vyvrcholit vybudováním nové okružní křižovatky u autobusového nádraží.
„Tato křižovatka je ve statistikách Policie ČR dlouhodobě vedena na seznamu kritických míst s vysokou nehodovostí v okrese Litoměřice,“ řekla Magdaléna Hanáčková, mluvčí Ústeckého kraje. Ten je investorem akce a reaguje tak na požadavek dopravní policie.

„Každoročně jsou na této křižovatce dopravní nehody a v porovnání s ostatními v Libochovicích je nejrizikovější. Už několik let podáváme návrh, aby byl vybudován kruhový objezd,“ potvrdila Alena Romová, mluvčí litoměřické Policie ČR.

Podle Hanáčkové bylo v současné době zahájeno výběrové řízení na zpracovatele projektové dokumentace. „O termínu realizace rozhodnou orgány Ústeckého kraje, stavba může být zahájena nejdříve v roce 2012.“

Už v červnu tu začne stavět Severočeská vodárenská společnost (SVS), která bude rekonstruovat kanalizaci a vodovod. „Smlouva s realizační firmou byla podepsána, zahájení stavby je otázkou několika dní,“ sdělila mluvčí SVS Dagmar Haltmarová.

„Měli jsme požadavek, aby stavba skončila do Libochovické pouti,“ řekla starostka města Jana Holá. „Potom budeme rekonstruovat chodníky. Z městského rozpočtu jsme uvolnili 1, 9 milionu korun.“