Nejistota ji psychicky složila
Dvanáct let po smrti otce se její matka, paní Lenka, z klepů po vsi dozvěděla, že její sestřenice odnesla z hrobu urnu svého muže. „Myslela jsem, že mě to složí. Zemřeli dva měsíce po sobě, urny jsou úplně stejné, co kdyby se spletla a odnesla mého manžela,“ líčí své pocity z šokujícího zjištění paní Lenka.

Dcera volala do pohřebního ústavu
Lenka se svěřila své dceři Romaně, která začala situaci ihned řešit. „Volala jsem do pohřebního ústavu v Motole, abych zjistila číslo urny. Říkali mi, že je to trestný čin. Hrob je náš a ona jej otevírala bez našeho vědomí, proto jsme zvažovali, že podáme trestní oznámení,“ popsala dále Romana.

Nechtěla však způsobit planý poplach, protože obecní klepy se nemusely zakládat na pravdě. Informovala obecní úřad a jela se na hřbitov osobně přesvědčit. Sestřenice její matky se totiž k věci nechtěla vyjádřit.

Ani na obecním úřadě o věci nic nevěděli, vyjmutí urny tady nikdo nenahlásil. „Pokud manipulovali s hrobem, jde o přestupek. Je to porušení řádu pohřebiště,“ sdělili Deníku na obecním úřadě.

Jedna urna v hrobě skutečně chybí
Jak se paní Romana následně přesvědčila, jedna z uren v jejich hrobovém místě skutečně chybí. „Zůstala tady naštěstí ta správná, takže jsem ráda, že to takto dopadlo,“ oddechla si na hřbitově, když zkontrolovala číslo urny. Její tatínek v hrobě zůstal.

„Ještě nevím, jak to vyřeším, ale jen tak být to rozhodně nenechám. Je přece nepřípustné, aby si otevírala hrob jen tak,“ dodala Romana.

Ostatky druhého zemřelého, který je veden ve zdejší evidenci, tady ale nejsou. Údajně jsou už dva měsíce uloženy v jiné hrobce na hřbitově v Roudnici. Jak nám sdělil tamní správce hřbitova, v evidenci zemřelých ale jeho jméno nemají.