Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Čížkovice si založily vlastní obecní policii

Čížkovice – Zejména senioři z pečovatelského domu by se měli dočkat většího klidu.

20.4.2011 5
SDÍLEJ:

JAKO ŠERIF. Jediný strážník obecní policie v Čížkovicích Milan Pova si musí poradit s místní kriminalitou či vandalismem. V pondělí a ve středu úřaduje i na obecním úřadě od 15 do 17 hodin.Foto: Deník/Karel Pech

„Máme tady skupinky mládeže, která vulgárně napadá obyvatele a ničí majetek,“ řekl starosta Čížkovic Arnošt Waschta. Především místní kriminalita byla hlavním důvodem, proč se zastupitelstvo obce rozhodlo založit vlastní obecní policii.

Čížkovice nyní mají jednoho strážníka, který je přímo podřízen starostovi. „Uvidíme, jaké budou náklady. Mít vlastní policii je pro obec ztrátové, ale vzhledem k tomu, jaká je situace v Čížkovicích, je to nutné,“ konstatoval Waschta.

Ten by si přál mít v obci služebnu, která bude mít stálý provoz. „To lze zajistit s minimálním počtem pěti strážníků. Předběžné náklady by činily asi 2 miliony ročně a muselo by se do projektu zapojit více okolních obcí. Už jsem je i oslovil, ale s odkazem na nedostatek peněz to asi nebude možné nyní realizovat.“

Strážník se zaměří na zakuklence
Podle Waschty bude mít strážník k dispozici i automobil, přestože podstatná má být pochůzková činnost. „Musí být vidět, lidé jej budou potkávat. Chceme ale chránit i Želechovice, a pokud se něco stane, musí být možnost, jak se rychle dopravit na určené místo. Proto jsme koupili pro potřebu obecní policie auto.“

V Čížkovicích se nacházejí problémové lokality, ve kterých bují drobná kriminalita a vandalismus. „Každý čtvrtek strážníkovi určuji služby, někdy uděláme i dělenou směnu. Vždy se v obci bude pohybovat v jiný čas, aby nešlo vytipovat, kdy a kde bude,“ vysvětlil starosta. Strážník Milan Pova věří, že občané jeho činnost ocení. „Rádi mě asi nebudou mít ti, co se chovají problémově. Mým úkolem bude vytlačit skupinky z těch lokalit, kde je nutné zajistit pořádek,“ řekl.

Starosta Waschta přesvědčil zastupitele o zřízení obecní policie na základě opakovaných případů u domu s pečovatelskou službou. „Když jsme zjistili, že mládež se maskuje kuklami a vulgárně napadá obyvatele, bylo rozhodnuto,“ konstatoval.

Autor: Radek Pešout Ing.

20.4.2011 VSTUP DO DISKUSE 5
SDÍLEJ:
hokej, Litoměřice a Prostějov
13

Stadion má jen bod, dva uletěly s Jestřáby

Tradiční veletrh středních a učňovských škol pro žáky základních škol.
28

FOTO: Střední školy a učiliště se nabízely dětem ze základních škol

ANKETA: Zrušili byste imunitu poslanců?

Ústecký kraj - Patnáct zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím osmi stran v Ústeckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky.

Naši prvňáci: ZŠ Ostrovní a ZŠ Školní ve Štětí

Každou středu vám představujeme nové prvňáčky ze škol na Litoměřicku a Podřipsku.

Kulináři všech zemí se spojili. Umění ukážou v Litoměřicích

Litoměřice - Výstaviště provoní speciality osmi světových kuchyní.

Fasáda ZŠ Antonína Baráka v Lovosicích je dokončená

Lovosice – Práce na zateplení a fasádě Základní školy Antonína Baráka jsou dokončené a škola tak konečně získala důstojný kabát.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení