Na krajský úřad v pondělí donesli sepsané výhrady, které na fungování školy vadí jim. Přidali také výsledek podpisové akce na podporu požadavků učitelů. Požadují prošetření asi desítky bodů, se kterými na fungování školy nesouhlasí.

Informovala o tom předsedkyně Školské rady gymnázia Dana Hrůzová, která byla zvolená jako zástupkyně rodičů. Ředitelka gymnázia Eva Bulasová se k situaci zatím nechce vyjadřovat.

Litoměřičtí učitelé nesbírali podpisy formou petice, ale jen podpisové akce. Pro tu neplatí tak přísná pravidla, signatáři například nemusí uvádět adresu.

Převzetí archů s 200 podpisy potvrdila i mluvčí kraje Magdaléna Hanáčková. „Kraj podpisovou akci nebude projednávat samostatně, ale jako součást žádosti o prošetření situace na gymnáziu, která byla podaná minulý týden,“ řekla krajská mluvčí.

Tu podali nespokojení učitelé, kteří kritizují nakládání s nadačním fondem, údajné neprůhledné zaměstnávání nových pracovníků a přidělování zakázek firmě, kde pracuje manžel ředitelky Bulasové. Kvůli zakázce na opravu podlahy sportovní haly podali učitelé trestní oznámení.

Zástupci rodičů v pondělí dopoledne jednali s úředníky odboru školství krajského úřadu. Ti slíbili věci prošetřit a některé podněty postoupit krajské školní inspekci.

„Tam chceme naše podněty poslat také my,“ upřesnila Hrůzová. S jednáním krajských úředníků byli zástupci rodičů spokojení, žádné velké výsledky si ale od jejich prošetřování neslibují. „Stejně to potom dostane na stůl zástupce hejtmanky Kouda,“ uzavřela předsedkyně školské rady gymnázia.

Zástupce hejtmanky jednal s učiteli již minulý čtvrtek a nepřipustil možnost diskuse nad odvoláním současné ředitelky Bulasové.

Rodiče upozorňují například na to, že ředitelka zasahuje do hodnocení jednotlivých dětí, nebo na neustálé změny učitelů u tříd; u jedné se změnil učitel fyziky i čtyřikrát za pololetí. „Děti už začínají rezignovat na učení, protože podle nich není ve škole žádná spravedlnost,“ popsala Hrůzová.

Ředitelka gymnázia se k situaci zatím nechce vyjadřovat. „V současné době nadřízené orgány konají na škole kontrolu. Já vyčkám a nebudu se k ničemu vyjadřovat, dokud tato kontrola nebude u konce,“ řekla ČTK.

Podle zástupce hejtmanky Pavla Koudy je celá aféra na litoměřickém gymnáziu vykonstruovaná. Popírá také jakékoli jiné než pracovní vztahy s ředitelkou Bulasovou, ze kterých ho odboráři i rodiče podezírají. Podle Hrůzové ale na čtvrtečním jednání s učiteli řekl, že za ředitelkou Bulasovou bude stát do poslední chvíle.