Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Agentura pro sociální začleňování v Roudnici skončí

Roudnice nad Labem - Vládní Agentura pro sociální začleňování v romských lokalitách na konci června tohoto roku opustí Roudnici nad Labem.

5.2.2011
SDÍLEJ:

Roudnice nad Labem.Foto: archiv

Rozhodli o tom členové Monitorovacího výboru Agentury, informoval mluvčí Agentury pro sociální začleňování Václav Zeman. V dalších oblastech Ústeckého kraje bude pracovat i nadále.

„Agentura městu zanechává fungující systém lokálního partnerství, pracovních skupin a připravené podklady pro vytvoření systému prostupného bydlení. Agentura se do konce června zaměří na dokončení připravovaných projektů, které by výrazně posílily kapacity zdejších neziskových organizací,“ popsal ředitel Agentury pro sociální začleňování v romských lokalitách Martin Šimáček.

Starosta Roudnice Josef Bakeš ale přesto lituje, že se nepodařilo setrvání Agentury ve městě prodloužit. „Je to takový rozchod na půli cesty. Měli jsme naplánované ještě další projekty, které jsme chtěli dokončit,“ uvedl starosta.

Město podle Josefa Bakeše 21. února pořádá konferenci na téma sociálního začleňování pod záštitou ministerstva práce a sociálních věcí. „Budeme čekat na stanovisko ministerstva, s kým můžeme další postupy konzultovat,“ dodal Bakeš.

Agentura působí v Roudnici nad Labem od svého vzniku v roce 2008. Společně s dalšími šesti partnery a městem připravila žádost na rekonstrukci objektu bývalé družiny a rozšíření kapacity nízkoprahového klubu, který provozuje Farní charita Roudnice nad Labem. Ve spolupráci s občanským sdružením Naděje vzniká projekt sociální firmy, další projekt předpokládá rekonstrukci azylového domu.

Na jaře, po odchodu Agentury, by mělo vzniknout regionální uskupení koordinující sociální začleňování v Roudnici nad Labem a přilehlých obcích.

„Agentura vypracovala pro město studii finanční dostupnosti bydlení pro nízkopříjmové domácnosti a připravila návrhy bytové koncepce, která počítá se zavedením systému prostupného bydlení. Věříme, že nové vedení města s tímto komplexním návrhem bude pracovat,“ sdělil lokální konzultant Agentury v Roudnici nad Labem Jakub Grygar.

V dalších oblastech Ústeckého kraje bude Agentura působit až do konce roku 2012. Setrvání v Ústí nad Labem monitorovací výbor Agentury prodloužil o půl roku z původního ukončení v létě 2012, pokračování svého působení plánuje Agentura také na Šluknovsku, kde spolupracuje s deseti městy a obcemi.

Do konce příštího roku zůstane také v Mostě, kde si jako cíl klade otevření prvního ročníku Střední školy technické Velebudice přímo ve vyloučené lokalitě Chanov. „Docházka žáků do tohoto ročníku bude kombinovaná s dojížděním na velebudickou školu, aby nedošlo k jejich ještě většímu uzavírání uvnitř vyloučené lokality,“ upřesnil mluvčí Agentury.

Autor: ČTK

5.2.2011
SDÍLEJ:
hokej, Litoměřice a Prostějov
13

Stadion má jen bod, dva uletěly s Jestřáby

Tradiční veletrh středních a učňovských škol pro žáky základních škol.
28

FOTO: Střední školy a učiliště se nabízely dětem ze základních škol

ANKETA: Zrušili byste imunitu poslanců?

Ústecký kraj - Patnáct zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím osmi stran v Ústeckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky.

Naši prvňáci: ZŠ Ostrovní a ZŠ Školní ve Štětí

Každou středu vám představujeme nové prvňáčky ze škol na Litoměřicku a Podřipsku.

Kulináři všech zemí se spojili. Umění ukážou v Litoměřicích

Litoměřice - Výstaviště provoní speciality osmi světových kuchyní.

Fasáda ZŠ Antonína Baráka v Lovosicích je dokončená

Lovosice – Práce na zateplení a fasádě Základní školy Antonína Baráka jsou dokončené a škola tak konečně získala důstojný kabát.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení