Místo poměrně pohodlné jízdy přes Předonín se řidiči kamionů kodrcají do Roudnice přes Račice a Dobříň.

Rozčilený řidič: Nechápu proč!
Řidiče nepříjemné zdržení rozčiluje. „Objížďka je vedena po silnici přes Záluží. Tato silnice je úzká a ve špatném stavu, a jak asi dopadne? Nikomu z nás není jasné, proč byla silnice přes Předonín pro kamiony uzavřena,“ řekl před časem Deníku jeden z řidičů.

Důvod? Mostek v havarijním stavu
Odpověď na tuto otázku poskytla Deníku Správa a údržba silnic Ústeckého kraje. „Problém je ve stavu mostku u Předonína. Při poslední mostní prohlídce se zjistilo, že je v havarijním stavu,“ uvedl Vlastimil Filous z SÚS Litoměřice.

Z tohoto důvodu SÚS požádala uzavření silnice pro nákladní automobily.

Dopravák: Žádná lepší cesta není
Nesnadná objížďka byla podle odboru dopravy roudnického městského úřadu jedinou možnou cestou, jak se poškozenému mostku vyhnout.

„Je to bohužel jediná, nejbližší objízdná trasa. Jinak by musela vést objížďka po druhém břehu Labe, přes Hoštku a Kyškovice. To ale také nelze, protože i most ve Štětí má omezení 10 tun,“ uvedla vedoucí odboru dopravy Bohuslava Jírovcová. „Samozřejmě, že se nám to také nelíbí, ale mostek je v havarijním stavu a mohlo by tam dojít k neštěstí,“ dodala.

Dobříňští: Objížďka ničí naši obec
Nespokojeni s objížďkou jsou také obyvatelé Dobříně, kde nejsou na těžkou nákladní dopravu připraveni.

„Náklaďáky projíždějí centrem obce, jsou nebezpečné hlavně pro děti,“ vysvětlil starosta Dobříně Miroslav Kvintus s tím, že kamiony jezdí v obytné zóně.

Protože objížďka jinudy vést nemůže, snaží se obec Dobříň alespoň uspíšit znovuotevření silnice přes Předonín.

„Několikrát jsme na toto téma jednali se zástupci SÚS a kraje a podařilo se nám opravu mostu co nejvíce uspíšit. Nejdříve chtěli silnici zavřít i na několik let s tím, že nejsou peníze, což pro nás bylo nemyslitelné. Dokonce jsme SÚS nabízeli, že jí na opravu mostu půjčíme. SÚS nakonec přislíbila, že sežene na opravu peníze od kraje,“ říká Miroslav Kvintus.

Bude hotovo do konce dubna?
Jak starosta vysvětlil, uzavírka by měla podle rozhodnutí roudnického odboru dopravy trvat do konce dubna.

S opravou do konce dubna jsme souhlasili. Ústecký kraj nám však sdělil, že bude silnice opravena do konce 2. čtvrtletí. To by znamenalo, že bychom mohli čekat až do konce června,“ obává se starosta.

SÚS mostek opraví co nejdříve
Podle vyjádření SÚS má být silnice opravena dříve. „Na stavbu je připravena projektová dokumentace, proběhlo výběrové řízení a máme vybraného zhotovitele. S prací se začne ihned, jak to dovolí počasí,“ přislíbil za SÚS Vlastimil Filous.

Opraví vše, co náklaďáky zničily
Podle starosty Dobříně SÚS slíbila také to, že po zrušení objížďky opraví všechny silnice, které byly zvýšeným provozem v obci poškozeny.