VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ON-LINE: Hladina Labe a Ohře stagnuje

Litoměřicko /ON-LINE ZPRAVODAJSTVÍ/ - Trápí vás v místě vašeho bydliště "velká voda"? Napište nám, posílejte fotografie.

14.1.2011 2
SDÍLEJ:

Povodeň na Litoměřicku, pondělí 17. ledna 2011 - Litoměřice, Lovosice, Žalhostice, Křešice.Foto: Deník/Karel Pech

Pište nám zde do diskuze nebo na náš profil na Facebooku (ZDE!). Můžete také posílat fotografie na mailovou adresu michal.zavada@denik.cz

Informujte ostatní, kde působí velká voda problémy!


ON-LINE

PONDĚLÍ 17.LEDNA

16.04 Ve Velkých Žernosekách voda způsobila velké škody na místním přístavišti, přes které se valí rozvodněné Labe. Voda v obci zaplavila i cyklostezky a vyklizen musel být Klub vodních motoristů. „Obydlené nemovitosti nebyly řekou ohrožené, obyvatelé zůstávají v klidu. Dnes konečně přestala voda stoupat. Velké škody tak budou na přístavišti našeho přívozu, přes které se v prudkém proudu valí voda, a na zaplavených cyklostezkách,“ sdělila starostka Velkých Žernosek Ludmila Pafelová.

15.51 Hladina Labe i Ohře zůstávají i nadále na stejné výšce. Řeky zatím neklesají ani dále nestoupají.

13.50 Dobrovolní hasiči v Terezíně vytahují s pomocí jeřábu strom, který se zaklínil pod mostem přes Ohře

11.20 Podle Povodí Labe právě nyní Labe v regionu kulminuje. V příštích hodinách by mělo jen mírně poklesnout. Větší pokles o zhruba 25 cm je očekáván za zhruba 35 hodin.

10.50 V Žalhosticích se dostala voda do bývalého mlýna, kde žijí čtyři rodiny. Většina obyvatel dům opustila. Na podlahu v přízemí jsou pokládány palety, které mají zajistit přejití zaplavené podlahy suchou nohou.

10.19 Silnice I/30 z Lovosic do Ústí je i nadále uzavřena. Křižovatka v Ústí je pod vodou. Objízdné trasy jsou značeny ve směru na Velemín.

10.00 Hladina Labe se v regionu pohybuje okolo 650cm.

09.44 Zaplavena je část komunikace v Křešicích směrem k nádraží a obecnímu úřadu

09.17 Voda je v zázemí litoměřického jachetního klubu. Rybářský dům zatím odolává

08.41 Ohře zůstává na nedělní úrovni, hladina Labe stoupá zhruba rychlostí jeden až dva centimetry za hodinu.

04.00 Labe překvapivě dále stoupá.

NEDĚLE 16.LEDNA

22.31 Hladina Ohře stále stagnuje. Labe v regionu nadále pozvolna stoupá.

16.28 Labe v Roudnici dále mírně stoupá, ale v pozdních večerních hodinách by mělo kulminovat. "Vše ale může ovlivnit situace na vodních tocích a vodních dílech v povodí. Problémy jsou stále hlavně v lokalitě Pod Lipou. Zcela zatopené je fotbalové hřiště "A" a hřiště s umělým povrchem sportovního klubu SK Roudnice. Daří se chránit basketbalovou palubovku klubu BK Real. Vodu, která teče pod nosnou konstrukcí podlahy, se daří odčerpávat. Hůře je na tom kotelna, která je pod vodou," uvedl Tomáš Pokorný, mluvčí roudnické radnice.

15.31

Labe na litoměřickém vodočtu dosáhlo úrovně pětileté vody.

14.58 Hladina Ohře se v pět hodin ráno zastavila na brozanském vodočtu na 409 centimetrech, od té doby se nepohnula.

14.11 Terezínští dobrovolní hasiči odstraňují naplavené kmeny stromů a další nečistoty od mostu přes Ohři v Terezíně.

13.16 Vodohospodáři zmírnili odhady. Labe by v regionu mělo dosáhnout zhruba 755cm (na ústeckém vodočtu). Kulminace by měla proběhnout dnes večer a v noci.

13.13 Z důvodu vysokého vodního stavu je zastavena plavba na celé labské vodní cestě od Chvaletic po státní hranici v Hřensku. Například flotila litoměřických lodí Porta Bohemica kotví v bezpečném prosmyckém přístavu.

12.01

Silnice I/30 mezi Lovosicemi a Ústím je již několik hodin uzavřená. Podle informací Deníku je komunikace zaplavená v Ústí nad Labem.

11.08 Obec Písty u Budyně je v podstatě odřízlá od světa. Všechny příístupové cesty jsou pod vodou. Lze se sem dostat jen traktorem nebo terénním vozem se zvýšeným podvozkem.

10.51 Odpoledne začnou v Žalhosticích plnit pytle píkem a stavět hráz okolo nejníže položeného domu jehož majitelka byla již evakuována.

10.39 Chatová kolonie v Radovesicích je pod vodou. V okolí obce se ve chmelnicích vytvořily rozsáhlé laguny vody z tajícího sněhu. Voda se postupně vlévá do Ohře.

10.21 Labská voda sahá v Lovosicích k "zámečku". Městští policisté střeží zimní stadion, aby nedocházelo ke krádežím a rabování. "V technických službách si lidé mohou vyzvednout pytle s pískem k zajištěný svých domů," uvedla Lenka Lízlová Tomanová, starostka Lovosic.

9.40 Most z Radovesic do Břežan je uzavřený. Před mostem je zhruba metr vody z Ohře.

9.17 V Libochovicích je zaplavený spodní zámecký park, zdejší rybník je spojený s Ohří. Pod vodou jsou také místní sportoviště.

9.03 Dubany jsou obklíčeny vodou z Ohře a z polí. Podobně jsou na tom také Levousy, kde se voda z Ohře přelévá přes silnici. Obec je z několika stran nepřístupná.

8.50 V noci stoupla prudce Ohře. Od sobotních 20 hodin do této chvíle vzrostla hladina na brozanském vodočtu o zhruba půl metru.

8.33 Silnice z Křesína směrem na Louny byla uzavřena. Zaplavila ji voda z polí.

7.50 Labe na ústeckém vodočtu vystoupalo na 718 cm, hladina stoupá pozvolna, každou hodinu o ccs 1-3cm.

SOBOTA 15.LEDNA

21.59 Labe v Ústí nad Labem překročilo hranici sedmi set centimetrů.

21.20 Odhady vodohospodářů říkají, že by Labe mělo v regionu kulminovat v noci z neděle na pondělí, případně v pondělí ráno.

21.05 Hladina Labe zatím nedosáhla do lovosického sportovního areálu. Domy v okolí sportoviště na velkou vodu jsou připraveny. U některých vchodů už jsou hráze z pytlů s pískem.

14.55 Na silnici I/15 mezi Litoměřicemi a Úštěkem se u Řepčic vytvořila laguna. Úsek je s opatrností průjezdný. Vodu na místě odčerpávají litoměřičtí dobrovolní hasiči.

14.45 Voda je už i na golfovém hřišti v kotlině mezi Terezínem a Litoměřicemi.

14.40 v terezínském podzemí budují místní dobrovolní hasiči drobné hráze k vyrovnání tlaku při případném zatopení.

13.55 Voda v Ohři nadále stoupá, jak informoval budyňský starosta Petr Medáček, v okolí města nejsou ohroženy životy ani majetek obyvatel. "Zatopená je jedna komunikace, jde o místní lesní cestu. Žádné zásadní poškození majetku nehrozí, zaplaveny mohou být některé zahrady a sklepy. Zítra ráno by u nás měla Ohře kulminovat. Očekáváme nárůst dalších 20cm. Situaci pravidelně monitorujeme," sdělil starosta.

13.29 Zhruba dvacet lidí staví v Křešicích a Nučnicích protipovodňovou stěnu. Jde o místní dorovolné hasiče a dobrovolníky z řad občanů. Za odpoledne mají postavit zhruba třicet metrů dlouhou stěnu v nejnižším bodě, u motorestu v Nučnicích. Dalším místem, kde budou stěnu nejspíše kompletovat, je propust mezi Křešicemi a Třebouticemi. V Křešicích je podél potoka postavena bariéra z pytlů naplněných pískem. PŘIPRAVUJEME FOTOGALERII!

12.16 Lovosický lesopark Osmička je pod vodou.

12.15 V Litoměřicích je zaplaveno koupaliště, hladina se blíží k rybářskému domu.

12.04 "Hladina Labe v Roudnici nad Labem stále stoupá. Dnes dopoledne byl proto vyhlášen nejvyšší - III. stupeň povodňové aktivity. Podle předpokladů by řeka měla kulminovat v neděli, je ale možné, že bude stoupat i déle. Vše záleží na počasí a na situaci v řekách povodí.
Hladina by měla dosáhnout o metr nižší úrovně, než v roce 2006. V současné době proto probíhá evakuace objektů poblíž řeky. V Roudnici nad Labem to je například část sportovní haly Pod Lipou. Pokud bude hladina Labe dále prudce stoupat, jsou zde připraveni rozebrat a odvozit basketbalovou palubovku.
V pohotovosti je také roudnická jednotka dobrovolných hasičů. Ta již má připravenu techniku na odčerpávání vody a je připravena k zásahu.
Situaci na Labi byli v sobotu dopoledne osobně monitorovat také místostarostové města Vladimír Urban a Luboš Matek společně s vedoucím odboru životního prostředí Vladimírem Drožem a pracovníkem obrany a krizového řízení Romanem Příhodou. Vedení města žádá občany v ulicí poblíž řeky (Havlíčkova, Mlýnská), aby se na vzestup hladiny připravili a zabezpečili svoje sklepy, protože hrozí jejich zaplavení," iinformoval Tomáš Pokorný, mluvčí roudnické radnice

11.55 Lidé v Českých Kopistech začali plnit pytle s pískem. Z pytlů budou stavět hráz v okolí hřiště, kde jsou zdejší domy nejohroženější.

11.44 V KŘEŠICÍCH ZAČALA STAVBA PROTIPOVODŇOVÉ STĚNY! I když křešičtí zatím nemají protipovodňovou ochranu dokončenu a původně její stavbu v souvislosti s probíhající povodní neplánovali, nakonec byla zahájena. Jedním z hlavních důvodů je udržet nezaplavenou silnici mezi Křešicemi a Nučnicemi.

11.00 V Malých Žernosekách mají nejhorší za sebou. "Rozvodněný potok v pátek večer poškodil cestu v obci a Oparenském údolí. Voda byla také v několika domech. Nyní už se situace uklidnila. Ze strany od Labe jsme připraveni, převoznická loď je přemístěna," sdělil Petr Liška, maložernosecký starosta.

10.44 "Informovali jsme všechny obyvatele v okolí řeky a starosty spádových obcí, které by voda mohla ohrozit. Sportoviště jsou připravena. Situaci pozorně sledujeme, v pohotovosti je jak městská policie, tak technické služby," sdělila po jednání povodňové komise starostka Lovosic Lenka Lízlová Tomanová.

9.30 Labe dále stoupá, nyní v regionu hladina dosahuje hranice cca 570cm. Ohře v Lounech začalo stagnovat. Včerejší vlna však míří na Litoměřicko.

9.00 V Lovosicích zasedá povodňová komise, v nejbližších hodinách bude zahájena stavba nouzové lávky, která po očekávaném zaplavení zimního stadionu umožní vstup do areálu, kde se nachází i ubytovna a byty.

03.00 Labe na Litoměřicku dosáhlo třetího, tedy nejvyššího povodňového stupně.

PÁTEK 14. LEDNA

22.06 Ohře v Brozanech dosáhlo 330 centimetrů. Běžně se pohybuje na úrovni zhruba 120 centimetrů. Předpokládá se, že bude i nadále stoupat. Minimálně do neděle.

21.52 Na litoměřickém vodočtu chybí zhruba dvacet centimetrů k dosažení III. stupně povodňové aktivity.

18.42 Voda v potoku u Zahořan pozvolna klesá.

18.27 "Do Terezína byla povolána potápěčská skupina z Prahy, aby pomohla utěsnit kanalizaci v šachtě o rozměrech 1x08m v hloubce 2,5m. Bylo řezáno a likvidováno staré zavlažování kurtů, aby bylo možno šachtu utěsnit. Potápěč utěsnil dva otvory vaky," informoval Lukáš Marvan, mluvčí hasičů.

18.15 Od 10. hodiny ranní do této chvíle stouplo Labe v Litoměřicích o 30 centimetrů. Do vyhlášení III. povodňového stupně zbývá necelých 40 cm.

17.37 "Upozornili jsme všechny obyvatele v okolí Labe na hrozící nebezpečí. Nyní probíhá vyklízení sportovišť. Předpokládáme, že bude zatopen stadion a další sportoviště," uvedl Jan Piegl ml., lovosický radní.

16.16 Ze Žalhostic bude ještě dnes evakuována první obyvatelka. Další lidé v sobotu.

14.35 Uzavřen je most na silnici mezi Žabovřeskami a Budyní nad Ohří. Vzhledem k očekávanému dalšímu vzestupu hladiny Ohře dojde pravděpodobně k evakuaci obce Písty.

14.31 Starosta Města Roudnice nad Labem svolal na dnešní 13 hodinu zasedání povodňové komise města. Ta má na starosti nejenom situaci v Roudnici nad Labem, ale také v ostatních spádových obcích. Mezi členy jsou například zástupci povodí Labe, Ohře, městské policie, hasičů a vedoucí odborů roudnického městského úřadů

Nejvážnější situace na Roudnicku je v současné době na řece Ohře, kde je vyhlášen III. stupeň povodňové aktivity. Špatnou zprávou je, že hladina řeky bude dále stoupat, protože se musí upouštět voda z přehradní nádrže Nechranice. Řeka se vylévá z břehů a dochází hlavně k zaplavování polí.

13.18 V Ústí nad labem byl vyhlášen III. povodňový stupeň

13.15 V regionu se postupně scházejí povodňové komise. Nejvíce ohroženy jsou Křešice a Žalhostice. Pravděpodobně dojde i na evakuaci osob.

13.10 PROGNÓZA: LABE BY BĚHEM VÍKENDU MĚLO STOUPNOUT AŽ O DVA METRY!

12.27 Pokud vás čeká cesta přes Ústí nad Labem, dejte si pozor v Přístavní ulici u Labe (více ZDE)

12.20 Labe v regionu přesáhlo hranici II. povodňového stupně. Hladina stoupá dál. Problémy jsou hlášeny z Třebenicka, kde hrozí rozvodněná Modla a další menší toky. Voda se z koryta začíná vylévat také v Zahořanech

11.30 Labe se vylévá z koryta například v Lovosicích u areálu Osmička

14.1.2011 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Pecky do uší, a jedeme. Okres křižují svozové autobusy

Volby v centru Ústí nad Labem krátce po jejich pátečním zahájení
AKTUALIZOVÁNO / SLEDUJEME ON-LINE
145

ON-LINE: Sleva za lístky, gel proti žloutence. Ústecký kraj volí poslance

ANKETA, FOTOGALERIE: Právě jsme se narodili

Litoměřicko, Podřipsko - Zvolte druhé říjnové Miminko týdne. Hlasovat lze jednou z jednoho počítače do ppátku 27. října do 12 hodin.

Litoměřice trápí polétavý prach. Radnice hledá zdroj

Litoměřice – Radnice v Litoměřicích umístila do ulic 12 monitorovacích stanic, které mají prověřit důvody zvýšené prašnosti ve městě. Na zvýšený výskyt polétavého prachu si lidé často stěžovali.

AUTOMIX.CZ / SLEDUJEME ON-LINE

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Předsedkyně ČSÚ: Volební účast ani žádné jiné výsledky dopředu netipuji

Ústí nad Labem - – Necelých dvacet minut po otevření volebních místností dorazila k volební urně na Bukově v Ústí také předsedkyně Českého statistického úřadu Iva Ritschelová. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení